Barometr trhu: ojetiny s odpočtem DPH mají vrchol sezóny

Ojeté automobily s možností odpočtu DPH jsou tradičně ke konci roku v kurzu více, než kdykoli jindy. Letos se jim více daří i z důvodu mnohem příznivější ceny, než je tomu v případě nových vozidel.

Webová stránka našeho největšího prodejce ojetin AAA AUTO v těchto dnech intenzivně propaguje nabídku vozů s odpočtem DPH

Cenový rozdíl mezi novým a ojetým či zánovním vozidlem byl vždy citelný. Poslední roky jdou však ceny nových aut do naprostých extrémů a to ojeté či jen mírně ojeté vozy u řady zájemců výrazně favorizuje – podnikatelé a firmy nejsou výjimkou. O ojeté automobily s možností odpočtu DPH tak koncem letošního roku roste zájem o něco více, než tomu bylo v minulosti – přitom už dříve byl zájem značný.

V hledáčku živnostníků a firem jsou automobily nejrůznějších tříd, od klasických užitkových, až po běžné osobní. V souladu se současnými trendy se mezi ně zařadily také elektromobily. Jejich prodeje pomalu stoupají a na sekundárním trhu se stále častěji objevují také plně elektrická vozidla s možností odpočtu DPH.

Silnou nabídku nejen elektrických vozů s odpočtem DPH, ale i zánovních ojetin s možností odpočtu má tradičně Mototechna. V případě starších vozidel a užitkových automobilů s odpočtem DPH pak jednoznačně disponuje nejširší nabídkou síť AAA AUTO. Obě tyto značky patřící do skupiny AURES Holdings navíc umožňují zdarma prověřit vybraný vůz přes společnost Cebia, což je v dnešní době velká výhoda. Odhalit tak lze jak stočený tachometr, tak třeba vozidlo opravené po vážné nehodě.

Největší zájem o vozy s odpočtem DPH se přitom očekává právě v nastupující druhé polovině prosince.

Mohlo by se vám líbit...