Tým Toyota Gazoo Racing vyráží na Floridu

Soutěžní tým Toyota Gazoo Racing po zimní přestávce zahajuje letošní část sezóny světového šampionátu vytrvalostních soutěží FIA (WEC) 2018-2019, a to historicky první návštěvou Floridy, kde tým čeká podnik 1000 mil Sebringu.

Ziskem prvních dvou míst v loňském listopadu v Šanghaji si Toyota před čtyřměsíční zimní pauzou pojistila vedoucí místa v bodování jezdců i továrních týmů v rámci světového šampionátu, a tak se tým nyní vrací do akce na Sebringu s odhodláním zvýšit své vedení pátým vítězstvím v této sezóně.

Mike Conway a José María López s vozem TS050 Hybrid startovní č. 7 na rozdíl od stájového kolegy Kamuiho Kobajašiho již na okruhu Sebring v minulosti závodili. Mike zde dokonce v minulosti vybojoval pódiová umístění: třetí místa v legendární dvanáctihodinovce v letech 2017 a 2018.

Sébastien Buemi je jediným jezdcem ze sestavy vozu TS050 Hybrid startovní č. 8 (který momentálně ve světovém šampionátu vede), jenž na tomto okruhu v minulosti závodil. Letos bude společně s týmovými kolegy Kazukim Nakadžimou a Fernandem Alonsem usilovat o vylepšení výsledku z roku 2017, kdy jeho vůz v barvách týmu Rebellion Racing po startu z pole position nakonec nedokončil.

Závodní tým včetně všech jezdců si specifické vlastnosti okruhu Sebring International Raceway se 17 zatáčkami a délkou 6019 metrů mohl poprvé vyzkoušet během třídenního testování počátkem letošního února. Na okruhu proslulém svým hrbolatým povrchem tým absolvoval přes 4000 km, včetně vytrvalostní zkušební jízdy v noci.

Více se dočtete v našem partnerském magazínu Racing Life ZDE

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.