Posádky Peugeot Rally Cupu míří do Mladé Boleslavi

V pořadí osmačtyřicátý ročník Rally Bohemia je dalším zastavením letošního Sonax Mistrovství ČR v automobilových rallye. Populární bohemka je také třetím podnikem seriálu Peugeot Rally Cup CZ 2021, který letos vstoupil do svého pátého pokračování a poprvé je rozdělen do dvou samostatných tříd.

První peugeot ve startovní listině patří posádce René Dohnal – Roman Švec. Po vyhraných, ale pro Reného problematických Hustopečích bylo na autě co opravovat. Roman Švec se vracel za svými pracovními povinnostmi do Anglie, takže příprava na Rally Bohemia byla vzhledem ke krátké pauze náročná.

„I když to nejdříve nevypadalo tak hrozně, škody po našem kontaktu s antikatem byly nakonec poměrně značné. Roman se vrátil z Anglie opět jen na závod, takže máme za sebou oba celkem hektické dva týdny. Na Bohemku se těšíme, ale obávám se, že velkou rošádu nám může předvést počasí, které se mění snad každý den. To nám Bohemka předvedla už několikrát. Během chvilky může být všechno jinak a bude z toho velká pneumatiková loterie. Těším se na nové tratě, formát rychlostních zkoušek dělá z Rally Bohemia velmi zajímavou soutěž,“ uvedl René Dohnal.

Druhou dvojicí s Peugeotem 208 Rally4 je David Štefan a Ondřej Vichtora. Také tuto posádku vyřadil z předešlého podniku kontakt s antikatem a na Rally Bohemia si jede spravit chuť.

„Bohemku považuji za svůj domácí závod. Mám to relativně kousek, takže přespávám doma. Je to vždy krásná, ale velmi náročná soutěž. Mám z ní celkem respekt. V roce 2015 jsem tady startoval naposledy a po třech kilometrech jsme odstoupili na brzdy. Místní erzety jsou technické, ale zároveň je tady hodně opravdu rychlých pasáží. Stále ladíme nastavení vozu. Přijde mi, že se s ním zatím docela pereme, takže jsme po Hustopečích opět upravovali nastavení. Uvidíme, jak nám to půjde. Našim cílem je dojet až do cíle a nasbírat co nejvíc kilometrů,“ odhalil své plány David Štefan.

Zajímavou posádkou ve startovní listině je Milan Poživil s Jiřím Kulštejnem. Milan Poživil se v roce 2020 vrátil za volant závodního vozu po dlouhých šestnácti letech, a přestože jezdil především se škodovkami, zkušenost má i s vozy značky Peugeot.

„Já jsem měl opravdu dlouhou přestávku, před rokem jsem si vyzkoušel historiky, letos jsem se vrátil k soudobým vozům a jedu vybrané sprinty a velké soutěže. Sdílím dvěstěosmičku s Robertem Hordossym. S turbem Rally4 jsem odjel dva sprinty, teď pojedeme poprvé velkou soutěž. Oproti ostatním posádkám nemáme najeto téměř nic, s autem se stále učím. Po šestnáctileté pauze je pro mě každá rallye nová a nemám žádné velké ambice. Snad jen užít si závod a dojet až do cíle. Navíc technika se za ta léta posunula opravdu extrémně, můžu to posoudit i na Peugeotu, protože v roce 1995 a 1996 jsem jezdil s vozem Peugeot 306 S16,“ zavzpomínal Milan Poživil.

Zatím bezkonkurenčně si ve třídě R2 vede Dominik Brož. Po dvou úvodních podnicích má plný počet bodů za dvě vítězství. „Bohemka je můj domácí podnik. Bydlím v Turnově, takže tady jsem fakt doma. Před rokem jsme bohemku vyhráli a byl to super víkend. Těším se na všechny naše kamarády a fanoušky a věřím, že se nám bude dařit i letos,“ řekl Dominik Brož.

48. ročník Rally Bohemia odstartuje v pátek 9.7.2021 celodenním programem na Autodromu v Sosnové. Duely z pátku se ale nezapočítávají do celkového výsledku rallye, a tak je možné, že některé posádky pošetří techniku na sobotní ostrý start.

Mohlo by se vám líbit...