Tesla Model Y nově s dojezdem 600 km

Automobilka Tesla nově uvádí na trh své velmi úspěšné SUV Model Y s prodlouženým dojezdem na 600 kilometrů. Nejžádanější vůz z nabídky značky tak může oslovit ještě větší okruh řidičů, uvažujících o koupi elektromobilu.

Automobilka Tesla rozšířila svou nabídku o nové provedení Modelu Y. Nyní jej totiž lze získat i ve verzi Long Range Rear-Wheel Drive (pohon zadních kol). V této konfiguraci nabízí dojezd dle metodiky WLTP až 600 kilometrů na jedno nabití.

Žádná jiná verze Modelu Y delší dojezd nenabízí. Stejně jako jiná provedení této modelové řady, i toto nové těží u mimořádně účinné baterie a motoru. Díky tomu stanovuje nový standard, co se týká nákladů za ujetý za km pro SUV v celé Evropě.

Dobrou zprávou je, že se nové provedení vyrábí v Gigafactory Berlín-Brandenburg, tedy v sousedním Německu. Právě tato továrna totiž posunula kvalitu zpracování výrazně výš, než bylo dříve u tesel zvykem.

Známe také cenu nového provedení Modelu Y. Zatímco velmi bohatě vybavené (Tesla má v základní výbavě prakticky vše) standardní provedení s pohonem zadních kol a dojezdem 455 km startuje na ceně 1 120 400 Kč, nová verze zadokolky se prodává od 1 215 400 Kč. Provedení Long Range s pohonem všech kol pak přijde na 1 310 400 Kč (dojezd 533 km) a sportovně pojatá verze Performance s pohonem všech kol a dojezdem 514 km se prodává za 1 434 400 Kč.

Mohlo by se vám líbit...