Cupra a její letmý pohled do budoucnosti

Značka Cupra přichází se svým pohledem do budoucnosti v podobě exkluzivního koncepčního elektromobilu. Propojuje tak vysoké výkony poháněcího ústrojí s emocionálním designem.

Cupra odhaluje svou vizi budoucnosti v podobě exkluzivního konceptu, který kombinuje siluetu čtyřdveřového crossoveru s elegancí sportovního kupé. První Cupra s výhradně elektrickým pohonem pro silniční provoz se vyznačuje atraktivními liniemi, které umějí přitáhnout pohled snad každého. První uvolněná fotografie konceptu, ale stále hodně tají.

Také zveřejněná tisková zpráva prakticky žádné informace nepřinesla. Spíše byla plná prázdných slov v kombinaci se superlativy, postavenými na vodě, protože při absenci fotografií je těžko lze posoudit. O to málo, co šlo vyčíst, se však rádi podělíme.

Podle výrobce přináší exteriér vozidla do svého segmentu atletické proporce a nový druh energie. Zda tomu tak bude, se teprve uvidí. V každém případě zaujme nízko umístěné osvětlené logo Cupra, přitahující pozornost. To však není jediný prvek karoserie, kterého si hned všimnete.

Záď bez koncovek výfukové soustavy je vybavena difuzorem, který vylepšuje aerodynamiku, ale také vytváří emocionální pocit asociovaný s vysokými výkony. Celkový dojem pak mají umocňovat elegantní zadní svítilny v celé šířce vozidla, do nichž je vloženo logo Cupra. O výkonech elektromobilu, jeho bateriích nebo dojezdu, ale není v tiskové zprávě ani zmínka.

Koncepční elektromobil Cupra bude vystaven ve světové premiéře na letošním mezinárodním autosalonu IAA ve Frankfurtu nad Mohanem. Značka tak má stále dost času na uvolnění detailních informací i fotografií, na kterých snad bude něco vidět.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.