Škoda zahájila výrobu přepracované vlajkové lodi Superb

V závodě společnosti Škoda Auto v Kvasinách sjel dnes z linky první modernizovaný model Superb. Tři a půl roku po uvedení třetí generace na trh prochází vlajková loď značky rozsáhlou modernizací, především v oblasti technologií. Od debutu prvního moderního Superbu v roce 2001 představuje tato modelová řada vrchol palety značky Škoda, který se etabloval mezi nejprodávanější vozy střední třídy.

Michael Oeljeklaus, člen představenstva společnosti Škoda Auto za oblast výroby a logistiky, říká: „Naše vlajková loď už 18 let vyvolává nadšení mezi zákazníky na celém světě. Jako jeden z nejlepších a nejoceňovanějších modelů střední třídy je Škoda Superb už dlouho synonymem prvotřídní kvality. Zahájením výroby této výrazně vylepšené třetí generace, pokračujeme v psaní našeho úspěšného příběhu.“

Charakteristickými znaky modernizovaného Superbu je nový přední nárazník a větší maska chladiče s dvojitými lamelami. Automobil má na pátých dveřích nový, sebevědomě vyhlížející nápis nesoucí jméno automobilky. Tento charakteristický prvek zdobí i nové kompaktní modely Scala a Kamiq. Postupně bude na zádi všech modelů mladoboleslavské automobilky.

Technickou novinkou modernizované vlajkové lodi jsou full LED matrixové světlomety, které se u sériového modelu značky Škoda objevují poprvé. S velkorysou nabídkou prostoru v interiéru a zavazadlovým prostorem o objemu 625 litrů u sedanu a 660 litrů u verze kombi dosahuje vůz i nadále vrcholných hodnot ve své třídě.

Třetí generace Škody Superb, uvedená v roce 2015, svým expresivním designem a skvělou nabídkou prostoru získala pro značku nové skupiny zákazníků. Nikdy předtím nebyly na design vozu značky Škoda kladeny tak vysoké požadavky a stejně tak nikdy nebylo do vývoje modelu zapojenu tolik nových technologií. Nikdy předtím nedisponoval nový vůz tolika „simply clever“ detaily a nikdy předtím nevytvořili vývojáři značky tak velký prostor pro řidiče, cestující a jejich zavazadla.

Hned po svém uvedení na trh zvítězila třetí generace modelu Škoda Superb v mnoha srovnávacích testech, přičemž se prosadila i proti vozům z vyšších segmentů. V České republice získal vůz titul „Auto roku“ a celkem si připsal již více než 30 mezinárodních ocenění od odborných médií. Spolu s velkým obchodním úspěchem palety vozů SUV patří Škoda Superb mezi mimořádně úspěšné modely značky. Mimořádně oblíbený je sedan i provedení kombi v Německu, kde bylo v loňském roce zákazníkům dodáno 19 200 vozů, stejně jako ve Velké Británii (8600), Polsku (8000), Turecku (7700) a v České republice (5300).

Vizuálně i technologicky zdokonalená verze Superbu měla svou světovou premiéru v květnu 2019 v rámci Mistrovství světa v ledním hokeji v Bratislavě, jež společnost Škoda Auto podporuje jako hlavní sponzor. Automobilka současně představila také nové provedení Superb iV s plug-in-hybridním pohonem. Nabídku poprvé rozšířila také nová verze Scout.

Všechny varianty této vrcholné modelové řady vyrábí Škoda v moderním závodě v Kvasinách. Ještě v letošním roce tam bude zahájena i výroba provedení Superb iV s plug-in-hybridním pohonem. V Kvasinách, kde automobilka vyrábí také svá SUV, sjelo z linky v roce 2018 více než 300 000 vozů během jednoho roku. Uplatnění zde našlo zhruba 9000 zaměstnanců.

Mohlo by se vám líbit...