Autosalon Bratislava 2019: blízká přehlídka novinek

Až překvapivě dobrý, tak můžeme hodnotit poněkud kompaktní, přesto opravdu vydařený autosalon v nedaleké Bratislavě. Navštívit jej můžete do neděle.

Pokud si myslíte, že bratislavský autosalon je jen přehlídka několika prodejců automobilů, zle se pletete. Jde totiž o plnohodnotný autosalon, na němž vystavují skuteční dovozci, podobně jako byl kdysi ten brněnský nebo jako jsou ty velké evropské. Prodejce zde najdete také, je jich ale minimum.

Do Bratislavy dojedete snadno – tedy pokud vás nezastaví kolona na D1. Za vstup dáte v sobotu 10 eur, v neděli 8 a připravit si musíte pár eur i na parkovné. Můžete tak bez problémů zastavit přímo u výstaviště, nějaký punk v přilehlých ulicích se určitě nevyplatí riskovat, protože místní odtahovky jsou v době autosalonu velice akční.

A co tedy bratislavský autosalon nabízí? Najdete zde prezentace největších automobilek, jako jsou třeba Peugeot, Citroën, Ford, Škoda a další. Bez zajímavosti není ani prezentace automobilky Lada, která se stále snaží dohnat evropské automobilové lídry. Nechybí ani přidružená prezentace obytných vozů nebo klasických „amerik“ skupiny Garage V8 Trnava.

Na své si přijdou i nejmenší, pro něž je připraveno dopravní hřiště s elektroautíčky a nechybí ani takový miniautosalon šlapacích autíček a elektrických aut pro děti. Svou sekci zde má i elektromobilita, samostatný stánek pak má prezentace elektromobilů Tesla. Nechybí ani náš Kaipan nebo několik luxusních a sportovních vozů značek jako jsou Lamborghini nebo třeba Aston Martin. Svůj prostor zde dostalo i několik československých veteránů. Kontrast jim pak dělají dvě dvě alternativy k automobilům, a to létající auto Aeromobil a také ultralehký vrtulníček Joker Gyrocopter.

A co tedy určitě musíte vidět? Jmenujme například zbrusu nové kombi Peugeot 508 SW, které se zde představuje ve slovenské výstavní premiéře. Na stánku této francouzské automobilky najdete ještě jeden důležitý model, který se představil na ženevském autosalonu a zde má lokální premiéru: v nedaleké Trnavě vyráběný elektromobil Peugeot e-208. O tomto vozidle si řekneme mnohem více v některým z příštích článků, protože jsme měli možnost navštívit továrnu, kde se vyrábí a o získané informace se chceme podělit.

Peugeot ale není jedinou značkou, která přivezla do Bratislavy zbrusu nové modely. Hyundai přivezl nový i30 Fastback N, Jaguar svůj elektrický I-Pace, který se pyšní titulem Evropský automobil roku. Na stánku Suzuki zaujme sportovně laděný Swift Sport, k Fordu zase láká rudý Mustang. Renault přivezl kromě běžných osobních vozů i svůj koncept Renault Trezor.

Mercedes představuje ve slovenské premiéře elektromobil EQC i třídu A v provedení sedan, mladoboleslavská automobilka Škoda pak jak žhavou novinku Scala, tak SUV Kamiq. Nechybí ani nová Mazda 3 nebo Volkswagen Passat. Příznivci BMW mohou obdivovat přerostlé ledvinky modelů X7 a řady 7.

Bratislavský autosalon není nijak velký, přesto ve dvou patrech nabídne dost zajímavých vozů a určitě stojí za návštěvu. Možná je to dobrý tip na víkend, kdy nemá být počasí zrovna povedené, což vás pod střechou výstavní haly trápit nemusí.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.