Továrna Nexen Tire u Žatce vyexpedovala první pneumatiky

Společnost Nexen Tire Europe získala povolení k zahájení zkušebního provozu a mohla tak slavnostně vyexpedovat první pneumatiky. Tu historicky úplně první vyexpedoval sám CEO společnosti Nexen Tire pan Travis Kang.

Korejská kultura ctí prvenství a tak se dostalo náležité pozornosti i expedici prvních pneumatik vyrobených v novém závodě Nexen Tire Europe v průmyslové zóně Triangle u Žatce. Tato událost byla oslavena tradičním korejským způsobem, který zahrnoval křest korejským vínem z rýže a následnou modlitbu za úspěch budoucí sériové výroby.

Společnost Nexen Tire tak překonala další významný milník v cestě k zahájení plného provozu žatecké továrny. Ta má do budoucna nabídnout až 1 500 pracovních míst. Po rozšíření závodu o druhou fázi, která se již plánuje, tak společnost investuje v České republice celkem 829 milionů eur (přes 21 miliard Kč).

O společnosti Nexen Tire
Jihokorejská společnost, založená v roce 1942, je světovým výrobcem pneumatik se sídlem v Jangsanu v provincii Jižní Kjongsang. Letos slaví 77. výročí od svého založení. Společnost patří mezi nejrychleji rostoucí výrobce pneumatik na světě. Má 491 obchodních zastoupení ve 141 zemích na celém světě (stav v červenci 2015) a tři výrobní závody – dva v Koreji (Jangsan a Changnyeong) a jeden v Číně (Čching-tao). Svůj čtvrtý závod postavila v Žatci v České republice.

Společnost Nexen Tire vyrábí pneumatiky pro osobní vozidla, SUV a lehké užitkové automobily. Společnost Nexen Tire se zaměřuje také na výrobu pneumatik UHP s využitím nejmodernějších technologií. V roce 2014 získala jako první výrobce pneumatik na světě čtyři prestižní ceny za design.

Mohlo by se vám líbit...