Volkswagen představil studii terénního elektromobilu ID. Xtreme

Na účastníky Setkání ID. v Locarnu čekalo překvapení. Volkswagen představil ve švýcarském kantonu Ticino nevšední studii terénního vozu ID. Xtreme. Koncepční elektromobil s pohonem všech kol vychází z modelu ID.4 GTX a kombinuje silné stránky moderního SUV s dobrodružným charakterem robustního terénního automobilu.

Koncepční vůz vytvořil tým z oddělení technického vývoje společnosti Volkswagen pod vedením Andrease Reckewertha (vedoucího vývoje kompletních vozidel na základě platformy MEB). „Modulární elektromobilová platforma MEB skrývá enormní technický potenciál,“ říká Silke Bagschik, vedoucí produktové řady MEB. „Automobil je pro mnoho našich zákazníků mnohem víc než jen dopravním prostředkem. Studií ID. Xtreme posouváme elektromobilitu v podání značky Volkswagen na novou výkonnostní úroveň,“ dodává.

Výsledkem projektu je unikátní terénní vůz, který zaujme svým robustním vzhledem a mimořádným výkonem. Výkonným pohonem zadní nápravy a modifikací softwaru řídicí jednotky pohonu se podařilo zvýšit celkový nejvyšší výkon poháněcího ústrojí koncepčního vozu v porovnání s modelem ID.4 GTX o 65 kW na 285 kW – tedy o téměř 30 procent. „ID. Xtreme vytvořili nadšenci ze společnosti Volkswagen pro fanoušky ID., kteří se sešli zde v Locarnu. Jsme zvědaví, jak budou na tento vůz reagovat příznivci elektromobility. Na základě odezvy z naší komunity rozhodneme o dalším osudu tohoto projektu,“ dodává Silke Bagschik.

Exteriér Volkswagenu ID. Xtreme ukazuje, že vůz je připraven na každé dobrodružství v terénu. Studii propůjčuje autentický vzhled zvýšený rallyový podvozek, osmnáctipalcová kola s terénními pneumatikami, dodatečný přední ochranný rám s upraveným deformačním nosníkem a blatníky vyrobenými 3D tiskem, které jsou o 50 milimetrů širší. Další výzbrojí terénního elektromobilu s pohonem všech kol je střešní nosič s přídavným LED osvětlením a kompletní zakrytí spodní části vozu hliníkovými panely.

Specifickou vlastností studie ID. Xtreme je také její akustický projev. Ve spolupráci s designovým oddělením značky Volkswagen byl speciálně pro tento koncepční vůz vyvinut zvuk, který za jízdy vydává do okolí speciální reproduktor uložený v prostoru podběhu kola. V interiéru ohromí studie různými highlighty, mezi něž patří mimo jiné početné ozdobné prvky z Alcantary, upravená sedadla a kontrastní doplňky v oranžové barvě. Koncepční vůz vznikl na základě vyřazeného testovacího prototypu z vývoje sériově vyráběného modelu, do něhož byla uložena použitá sada akumulátorů o kapacitě 82 kWh.

Volkswagen představil studii ID. Xtreme veřejnosti poprvé na Setkání ID. v Locarnu. Letos se tato akce pro fanoušky elektromobility konala podruhé a to po vzoru Setkání GTI u jezera Wörthersee, které má již mnohaletou tradici. V letošním roce přijeli na břeh jezera Lago Maggiore fanoušci modelů ID. z celé Evropy, aby se podělili o své zkušenosti s elektromobilitou.

Setkání ID. inicioval a zorganizoval ID. Drivers Club. Partnerskou podporu poskytla značka Volkswagen v rámci své strategie Way to Zero. Akce se zúčastnil také tým Volkswagen složený z členů ID. Drivers Clubu, který spolu s dalšími odborníky společnosti Volkswagen seznámil účastníky s aktuálním vývojem v oblasti trvale udržitelné mobility. Kromě studie ID. Xtreme prezentoval Volkswagen v Locarnu také další modely z rodiny ID.

Mohlo by se vám líbit...