Nový Kodiaq se představuje – zatím v kamufláži

Druhá generace modelu Kodiaq se už připravuje na podzimní světovou premiéru. Auto, které navazuje na stejnojmenného předchůdce, jehož se prodalo přes 790 000 kusů, přinese vylepšení v prakticky každém ohledu. Podívejte se na první video, zatím ještě zamaskovaného vozu.

Automobil ve videu představuje Alex Montyro, který zdůrazňuje ještě větší robustnost karoserie. Kodiaq druhé generace bude také delší a nabídne ještě více prostoru. Toho by mělo být více jak pro kolena, tak nad hlavou.

Objem zavazadelníku naroste ve srovnání s předchlůdcem o 75 litrů. Opravdu velkou změnou je ale přesun voliče automatické převodovky na sloupek volantu. To v našich zeměpisných šířkách a délkách není zrovna tradiční řešení.

K dispozici mají být dva přeplňované benzinové a dva přeplňované naftové motory. Pohonné jednotky TSI a TDI navíc doplní plug-in hybridní provedení Kodiaq iV. Tato verze má disponovat čistě elektrickým dojezdem přes 100 km.

Škoda Kodiaq druhé generace bude v nabídce také s pohonem všech kol. Chybět nebude ani sedmimístné provedení. Můžeme se tedy těšit na dostatečně širokou nabídku variant.

Oficiální premiéra je plánována na podzim tohoto roku. Ještě před tím ale Škoda jistě uvolní první fotografie jak exteriéru, tak interiéru. Jakmile se tak stane, podíváme se na mladoboleslavskou novinku podrobněji.

Mohlo by se vám líbit...