„SUV kupé“ Škoda Kodiaq GT koupíte jen v Číně

Líbivé čtyřdveřové SUV se svažující se střechou ve stylu kupé nabízí mladoboleslavská automobilka výhradně na čínském trhu. Nyní jej spolu s dalšími vozy vystavuje na autosalonu v Šanghaji.

Model Kodiaq GT představuje vrchol nabídky automobilky Škoda pro čínský trh. Toto velké a prostorné SUV se sportovněji střiženou karoserií jinde nekoupíte. Vůz o délce 4634 mm dostal černou masku s dvojitými chromovanými lamelami, samozřejmostí jsou světlomety s technologií LED a všimnout si můžete i výrazně tvarovaného nárazníku se vstupy pro přívod vzduchu.

Dozadu se svažující střecha dodává vozu na dynamickém vzhledu, což zaznamenáte především při bočním pohledu. Na dveřích zavazadelníku si nelze nevšimnout velkého nápisu Škoda. Záď dále zdobí výrazná LED světla, zaujme i dvojice výfuků a difuzor.

V interiéru může být na přání individuálně konfigurovatelný Virtuální kokpit, vůz disponuje funkcí MirrorLink a umí zajistit přístup k internetu pomocí Wi-Fi hotspotu. Samozřejmostí jsou perfektní sedadla a použití kvalitních materiálů.

Nabídka pohonných jednotek se omezuje výhradně na přeplňované benzinové čtyřválce TSI. Základ představuje motor 1.4 TSI pracující s vyhovujícím výkonem 110 kW. Velkému automobilu ale více sluší dva nabízené silnější agregáty. Jedním je 2.0 TSI disponující výkonem 137 kW a druhým taktéž dvoulitrové „té-es-íčko“, avšak naladěné na výkon 162 kW.

Vůz s nejsilnějším motorem z nabídky je standardně dodáván s pohonem všech kol a automatickou sedmistupňovou převodovkou DSG. Toto provedení s výkonem rovných 220 koní představuje absolutní vrchol nabídky pro čínský trh.

Řidiči samozřejmě může pomáhat řada elektronických asistentů. Mezi ně patří třeba adaptivní tempomat s funkcí Stop and Go nebo hlídání mrtvého úhlu. V zásadě nejde o nic, co by naši řidiči neznali z automobilů vyráběných pro Evropu.

Mohlo by se vám líbit...