Nové kabrio s trojzubcem ve znaku přijíždí

Maserati představilo GranCabrio, nejnovější počin značky určený pro milovníky jízdy, kteří vyžadují nejvyšší úroveň komfortu a stylu. GranCabrio je zbrusu nová a stejně elegantní otevřená verze svého dvojčete kupé, oceňovaného modelu GranTurismo.

Při uvedení na trh je Maserati GranCabrio k dispozici ve výbavovém stupni Trofeo, který pohání šestiválcový spalovací motor Nettuno o objemu 3 litry, dopovaný dvojicí turbodmychadel. Toto nezaměnitelné řvoucí srdce vozu pracuje s výkonem 399 kW (542 koní).

Na palubě modelu GranCabrio se mimořádný výkon motoru Nettuno – nejvýkonnějšího, jaký byl kdy pro tuto řadu Maserati vyroben – snoubí s optimálním komfortem pro cestování na dlouhé vzdálenosti. Ten je nyní umocněn zážitkem z jízdy pod širým nebem, aby bylo možné co nejlépe využít všech krás cesty a jedinečných vlastností vozu, který je výjimečný ve všech směrech.

Nové kabrio trojzubcem ve znaku je stoprocentně vyrobeno v Itálii a kráčí ve stopách modelu GranTurismo, když nabízí novou a podmanivou verzi grand toureru par excellence, aniž by se vůz vzdával luxusu, výkonu, jízdního komfortu a sportovních vlastností. Střecha je vyrobena z látky, která je navržena tak, aby zabírala co nejméně místa při automatickém ukládání do zavazadlového prostoru, kam se složí za 14 sekund i při jízdě rychlostí až 50 km/h. Dostatek místa je zaručen až pro čtyři cestující, protože GranCabrio je vhodné jak pro cestování se společností, tak o samotě s větrem ve vlasech, vychutnávání všech emocí z výjimečné jízdy a vnímání toho nejoriginálnějšího italského stylu.

Eleganci vozu Maserati GranCabrio lze vnímat a ocenit ještě více z exteriéru, když je měkká střecha otevřená a řev motoru je všeobjímající. Spojení se silnicí a krajinou je neskutečným zážitkem. Nejnovější přírůstek Maserati je luxusní vůz, který v novém provedení s otevřenou střechou vylepšuje stylistické detaily a jemné materiály, jimiž je Maserati známé, aby ještě více umocnil potěšení z jízdy.

Zážitek pod širým nebem umocňuje pozoruhodný tepelný a akustický komfort, přičemž měkká střecha je k dispozici v pěti barvách, a lze ji ovládat z centrálního displeje prostřednictvím dotykového tlačítka. Řidič se samozřejmě může spolehnout na služby infotainmentu a asistenční systémy. Pro milovníky jízdy pod širým nebem myslelo Maserati na vše, a tak je GranCabrio standardně vybaveno inovativním vyhříváním krku, které vyhřívá krk řidiče a spolujezdce ve třech různých úrovních intenzity.

Jednou z příplatkových výbav je větrná clona, kterou lze použít při cestování ve dvou, a která se skládá ručně. Když je střecha otevřená, snižuje vznik turbulencí v prostoru pro cestující a umožňuje využívat nejlepší aerodynamické vlastnosti vozidla.

Nové GranCabrio, vycházející z modelu GranTurismo, je výsledkem setkání efektivity a přirozené krásy vozu, který v průběhu času zůstal věrný své identitě. Přehlédnout tak nelze klasické proporce typické pro vozy z Modeny, ani výjimečnou mechaniku, typickou pro automobily této třídy. Ušlechtilý interiér nezrazuje osobitou řemeslnou zručnost produktů italské společnosti a zdůrazňuje typickou rovnováhu protikladů, stejně jako odvážný a neustále současný luxus v nejlepší tradici nejikoničtějších vozů s trojzubcem ve znaku.

Mohlo by se vám líbit...