Loňskou sezónu ecoRally zakončilo slavnostní vyhlášení v Autoklubu

21. února 2024 se v budově Autoklubu v Praze odehrálo slavnostní vyhlášení šampionátu PHOENIX CONTACT Česká Trophy v ecoRally 2023. Značka Peugeot převzala ocenění za druhé místo v Poháru značek, v nejvýše hodnocené kategorii, Rallye pravidelnosti, pak Kryštof a Nikola Hájkovi s vozem Peugeot e-208 obsadili bronzovou příčku. Prvenství si připsala posádka Hyundaie Kona Electric.

Ceremoniál vyhlášení vítězů byl tečkou za loňským ročníkem PHOENIX CONTACT Česká Trophy v ecoRally. V tomto šampionátu byly posádky s vozy Peugeot velmi aktivní a v jednotlivých závodech podávaly dobré výkony. Celkové ocenění, které za loňský rok získaly, tak korunovalo jejich úsilí.

Závodní sezóna 2023 byla pro soutěžící s vozy Peugeot úspěšná, ale současně velmi náročná, a to zejména z hlediska silné konkurence. Ta v české ecoRally rapidně roste, stejně jako úroveň samotného šampionátu, který je hodnocen jako jeden z nejlepších v Evropě. Jezdci s vozy Peugeot nevynechali ani jednu z celkových pěti uskutečněných soutěží a z každé z nich přivezli minimálně jeden pohár, ať už v rámci hodnocení jezdců či značek.

Nejlepší z posádek Peugeot, Kryštof a Nikola Hájkovi, zakončili loňský ročník PHOENIX CONTACT Česká Trophy v ecoRally celkovou bronzovou příčkou v nejvyšší kategorii Rallye pravidelnosti. Celkový počet zúčastněných jezdců dosáhl v loňském roce počtu 22. Druhá nejlepší posádka s vozem Peugeot, Petr a Martina Vomáčkovi, skončila na celkovém šestém místě.

Vítězství vybojovala posádka Michal Žďárský – Jakub Nábělek s vozem Hyundai Kona Electric a pro druhé místo si dojela dvojice Ondřej Hunčovský a Tereza Hunčovská ve Volkswagenu e-UP! Tato posádka zvítězila v soutěži ve spotřebě, když za sebou nechala hned tři vozy Hyundai Kona Electric. Na pátém místě pak najdeme Kiu e-Niro EV a hned za ní je Peugeot e-208 s nímž jezdili Kryštof a Nikola Hájkovi.

„Loňské umístění považujeme za velký úspěch. Podařilo se nám vystoupat na stupně vítězů, což je pro nás odměnou za úsilí, které jsme ecoRally věnovali. Uspět v nejvyšší kategorii je samozřejmě hlavním cílem, nicméně v příští sezóně bychom se chtěli prosadit také z hlediska spotřeby a bodovat i v této kategorii. Dostali jsme nový Peugeot e-2008, který vykazuje z tohoto pohledu velmi dobré hodnoty, ovšem nejen z tohoto pohledu. Jedná se o po všech stránkách skvělý elektromobil, takže věříme, že nás opět čeká zajímavá sezóna,“ říká Kryštof Hájek.

Další úspěch si připsala značka Peugeot, pro kterou posádky s jejími vozy společnými silami vybojovaly v konkurenci 12 zúčastněných značek stříbro v poháru výrobců. Vítězství si zde připsal Hyundai a třetí příčku bral Volkswagen. „Loňský ročník ecoRally byl zajímavý a nejinak tomu jistě bude i letos. Nás čeká zajímavý rok, a i z produktového hlediska,“ říká ředitel značky Peugeot v ČR, Marco Venturini.

Na toto téma pak Venturini pokračuje: „Naše současná nabídka elektromobilů tvořená šesti osobními a třemi užitkovými modely se letos rozroste o další elektrické vozy, zejména pak o nový Peugeot E-3008 s dojezdem až 525 km. V budoucnu uvedeme také verzi s dojezdem až 700 km, což už je argument, který má moc změnit celkové vnímání elektromobilů. EcoRally je pro nás příležitostí tyto novinky ukázat veřejnosti a samozřejmě také zvýšit obecné povědomí, což elektromobilita v Česku určitě potřebuje.“

O novém Peugeotu E-3008 i jeho verzi se spalovacím motorem 3008 jsme psali ZDE

Sezóna 2024, která začne už 15. března v Českém Krumlově soutěží ČEZ Czech New Energies Rally, se rýsuje velmi slibně. Důvodem je i vstup nového partnera, společnosti ČEZ. Také značka Peugeot vstoupí do dalšího ročníku šampionátu v ecoRally s novými partnery. I v letošním roce bude Peugeot podporovat společnost TotalEnergies, která v pozici generálního partnera provázela značku po celý uplynulý rok.

„TotalEnergies je hrdým partnerem EcoRally. Toto partnerství odráží naše silné závazky k podpoře elektromobility a usnadnění přechodu na udržitelnější dopravu pro všechny, a proto navrhujeme integrovaná a kompletní řešení nabíjení, která jsou přizpůsobena potřebám všech našich zákazníků, profesionálů i jednotlivců. Naším posláním je zpřístupnit elektromobilitu všem – od výroby a dodávek energie z obnovitelných zdrojů až po provoz nabíjecích služeb,“ říká Josef Paumer, Mobility and New Energies Manager.

Mohlo by se vám líbit...