Na Prague Car Festival dorazilo přes 25 tisíc návštěvníků, výstaviště v Letňanech praskalo ve švech

Prague Car Festival se letos konal v netradičním termínu a v nezvyklém složení. Zatímco v předešlých letech vítal návštěvníky na konci srpna a nabízel jim podívanou převážně na téma „tunning“, letos se akce konala o posledním říjnovém víkendu a společně s výstavami Racing Expo a Classic Expo.

Na pražském výstavišti v Letňanech tak návštěvníci mohli obdivovat kromě vytuněných kousků i závodní speciály a automobily z kategorie veteránů. Jedním z hlavních lákadel byla i česká premiéra nového Peugeotu 308. Atraktivní spojení výstav přilákalo řadu vystavovatelů a tisíce návštěvníků. Letňanské výstaviště tak doslova praskalo ve švech.

Stovky vystavených aut, ukázky jízdy, zážitkové jízdy se supersporty, zajímaví hosté, mezi nimiž figurovali například první český kosmonaut Vladimír Remek, pilot formule 1 Tomáš Enge nebo vítěz Peugeot Rally Cupu René Dohnal… a na druhé straně nekonečné proudy nadšených návštěvníků, hučící davy, spousta zážitků a skvělá atmosféra.

„Zájem o novou rozšířenou podobu výstavy Prague Car Festival, která sjednotila oblasti tuning, racing a classic pod jednu střechu, předčil očekávání i samotných organizátorů. Během víkendu akci navštívilo přes 25 000 návštěvníků, kteří mohli vidět více než 800 unikátních exponátů v 6 halách i na venkovní ploše výstaviště PVA Expo Praha,“ zhodnotil akci její pořadatel Martin Apeltauer.

Nadšení zaznívalo i na straně návštěvníků. Poté, co pandemická opatření zabránila pořádání mnoha motoristických akcí, včetně například ženevského autosalonu, který je považován za nejvýznamnější autosalon na evropském kontinentu, je po akcích podobného typu doslova hlad. Atraktivní exponáty na pražském výstavišti si tak přišly prohlédnout nezvykle početné davy milovníků rychlých kol. A rozhodně nelitovali!

Českou výstavní premiéru měla v Letňanech nová generace Peugeotu 308.

A jak průběh akce hodnotili vystavovatelé? „Rozhodli jsme se využít příležitosti a odhalit na Prague Car Festivalu v české premiéře náš zcela nový model, Peugeot 308,“ řekl ředitel značky Peugeot Marco Venturini a dodal: „Naše novinka byla po celý víkend v obležení návštěvníků. Jedná se o jediný exemplář, který je v současné době v Česku. Další dorazí koncem roku a od ledna 2022 budou nové vozy Peugeot 308 ve všech našich showroomech. Na Prague Car Festivalu jsme si ověřili, že můžeme čekat vřelé přijetí klientů a velký zájem, naše účast zde v Letňanech se nám tedy rozhodně vyplatila.“

Česká premiéra v Letňanech Peugeotu 308 aspoň částečně vynahradila to, že jako jediný z významných modelů značky neměl světovou premiéru na žádném z mezinárodních autosalonů. Toto privilegium, které si dříve novinky automobilky dopřávaly běžně, mu bylo vinou pandemie odepřeno. Jak tato česká premiéra proběhla, vám přiblíží toto video:

Naopak jiné exponáty si na festivalu připomněly své roky největší slávy. To byl případ legendárního Peugeotu 206 WRC. Vůz, který návštěvníci letňanského výstaviště mohli spatřit, v minulosti vozil doslova ikony rallye, jako jsou dvojnásobný mistr světa v rallye Marcus Grönholm nebo mistr Evropy Renato Travaglio. Tento slavný exemplář odkoupil v roce 2014 Štěpán Vojtěch a v dílnách Federal Cars v Liberci ho repasoval a připravil pro závody na českých rallyových tratích.

Pokud jste Prague Car Festival letos propásli, můžete to napravit v příštím roce. Už teď totiž pořadatelé slibují, že se v roce 2022 vrátí, a to s neméně atraktivní expozicí.

Článek a ceník nové generace Peugeotu 308 najdete ZDE

O novém kombi Peugeot 308 SW si můžete přečíst ZDE

Peugeot 206 WRC, vystavený na pražském výstavišti v Letňanech, patřil v minulosti k absolutní světové špičce.

Mohlo by se vám líbit...