Evropským autem roku 2024 je Renault Scénic

Renault Scenic E-Tech Electric je evropským Autem roku 2024. Slavnostní předání cen se konalo v pondělí 26. února 2024 v Ženevě a bylo živě přenášeno na Youtube kanálu ženevského mezinárodního autosalonu, jehož tým slavnostní ceremoniál zorganizoval už podvanácté.

Osmapadesátičlenná porota složená z automobilových novinářů z 22 zemí vybrala vítěze ze sedmi modelů, které se loni v listopadu v prvním hlasování dostaly do finále. Ocenění „Auto roku“ udělované od roku 1964 si nakonec odváží francouzská automobilka Renault. Zvítězil totiž její plně elektrický model Renault Scénic S trofejí pro „Auto roku“ získává Renault Scenic E-Tech Electric E-Tech Electric.

„Je to skvělý vítěz. Renault Scenic E-Tech Electric ztělesňuje přechod k elektromobilitě. Je to velmi dobře navržené rodinné vozidlo s rozumnou hmotností a výběr ze dvou kapacit baterií je chytrý, aby vyhovoval potřebám širokého spektra zákazníků.“ řekl po vyhlášení výsledků předseda poroty „Auto roku“ Søren W. Rasmussen.

Fabrice Cambolive, generální ředitel značky Renault, uvedl: „Získání prestižního ocenění ‚Car of the Year‘ je velkým důvodem k hrdosti pro všechny ve skupině Renault a ve značce Renault. Toto uznání dokazuje, že jsme udělali správná rozhodnutí a to s pečlivě řízenou ekologickou stopou! Když k tomu přidáte potěšení z jízdy a vybavení ,voiture à vivre‘, jako je nové panoramatické střešní okno Solarbay nebo nejnovější generace systému OpenR Link s integrovanými systémy Google, má Scenic všechny ty správné funkce, aby si upevnil svou pozici na evropském trhu EV.“

Výsledky hlasování a pořadí finalistů
Renault Scenic, 329 bodů
BMW řady 5, 308 bodů
Peugeot 3008, 197 bodů
Kia EV9, 190 bodů
Volvo EX30, 168 bodů
BYD Seal, 131 bodů
Toyota C-HR, 127 bodů

Mohlo by se vám líbit...