Jak vidí nadcházející Dakar Martin Prokop?

Další ročník Rallye Dakar již odpočítává hodiny do stratu. Tradičně se můžeme těšit na silnou českou účast, která se však musí popasovat s velice kvalitní konkurencí. Jedním z našich nejžhavějších želízek v ohni je Martin Prokop, jehož předstartovní video přinášíme.

Letošní ročník Rallye Dakar přináší několik novinek. Jednou z nich je absence rychlých Kamazů, což znamená, že mezi kamiony se po letech bude odehrávat boj na ostří nože, protože přední příčky včetně té první jsou opět ve hře. Tím se dostáváme i k novému kamionu Martina Macíka, který pojede pro českého fanouška v netradiční oranžové barvě. To souvisí se změnou hlavního sponzora.

Samozřejmě nebudou chybět naši motorkáři, ani účastníci populární kategorie Dakar Classic, určené pro historické automobily. Mezi soudobými vozy pak opět uvidíme rychlé Toyoty Hilux, ale také nové Mini postavené podle předpisů nejsilnější automobilové kategorie. Chybět nebudou ani speciály se čtyřmi kruhy, o kterých Audi mluví jako o elektromobilech, ale pravda je někde trochu jinde: jelikož každý z těchto vozů má svůj spalovací motor, jímž vyrábí elektrickou energii, která pak slouží k pohonu, jde spíše o hybridní provedení. Klasický nabíjecí elektromobil by prostě náročnou dálkovou rallye neměl šanci zvládnout kvůli malému dojezdu.

Mezi automobily samozřejmě nebude chybět ani Martin Prokop, který se svým speciálem již tradičně patří k nejrychlejším jezdcům první desítky. Na jeho předstartovní video se můžete podívat zde:

Více se populární Rallye Dakar budeme věnovat na stránkách našeho specializovaného magazínu RacingLife.cz ZDE

Mohlo by se vám líbit...