Největší prodejce ojetin i letos pomáhal

Skupina AURES Holdings v letošním roce oslavila 30 let na trhu a 10 let od znovuobnovení značky Mototechna. Spolu s tím se letos ještě více zaměřila na podporu neziskového sektoru. Kromě stovek tisíc pro sirotky po obětech dopravních nehod z Dětské dopravní nadace pomohla se svými zaměstnanci i téměř čtyřmi miliony korun Ukrajině a k závěru roku podpořila pěti miliony Nadační fond Karolíny Plíškové, a tím i handicapované děti při sportu.

Společnost ale nepomáhala jen finančně. Současně totiž zapůjčila charitativním organizacím i jednotlivcům na tři desítky automobilů. „Jako velká společnost chápeme odpovědnost vůči svému okolí a s tím související povinnost pomáhat. Naše společnost jako největší prodejce automobilů v České republice a na Slovensku dlouhodobě podporuje Dětskou dopravní nadaci, která pomáhá dětem, jež v důsledku dopravní nehody přišly o jednoho nebo oba rodiče. Každý rok zároveň podpoříme i několik menších charitativních projektů, ať už finančně nebo zapůjčením automobilu,“ uvedla Karolína Topolová, generální ředitelka a předsedkyně představenstva skupiny AURES Holdings, provozovatele sítě autocenter AAA AUTO a Mototechna.

Skupina letos pomohla Dětské dopravní nadaci nejen tradičním příspěvkem z prodeje automobilů v České republice, ale také uspořádala několik aukcí spojených s třicetiletým výročím, na kterých vybrala postupně přes tři sta tisíc korun. V letošním roce navíc společnost pomohla založit Dětskou dopravní nadaci i na Slovensku.

AURES Holdings je již několik let partnerem bývalé světové jedničky a špičkové tenisové hráčky Karolíny Plíškové, která pomocí svého nadačního fondu podporuje mimo jiné znevýhodněné a handicapované děti, aby se mohly věnovat tenisu. Na podporu právě těchto dětí nyní věnovala skupina Nadačnímu fondu Karolíny Plíškové 5 milionů korun.

„Podpora sportu je druhým odvětvím, které jako společnost dlouhodobě podporujeme. Dává nám smysl podpořit právě děti při pohybu. Dlouhodobě například pomáháme gymnastické akademii GYMPRA, které půjčujeme vícemístné automobily pro přepravu dětí na soustředění nebo zahraniční turnaje,“ upřesnila Topolová. Kromě dětského sportu společnost půjčila automobil i na rozvoz laskomin v rámci projektu Dortem proti rakovině, finančně pomohla říčanské nemocnici Agel nebo charitativnímu turnaji v malé kopané Ceca Cup.

Třetí velká pomoc pak letos putovala na podporu válkou postižené Ukrajiny. „Válka na Ukrajině bohužel ani po tři čtvrtě roce není zdaleka u konce. V rámci celoevropské solidarity považujeme jako mezinárodní firma, působící ve třech zemích bezprostředně sousedících s Ukrajinou, za naši povinnost této válkou zkoušené zemi pomáhat. Díky zaměstnanecké sbírce a osobnímu zapojení zaměstnanců jsme na pomoc poslali téměř čtyři miliony korun, poskytli ubytování ukrajinským maminkám s dětmi na některých českých a slovenských pobočkách naší sítě AAA AUTO, desítky uprchlíků jsme zaměstnaly na různých pozicích v Česku, Polsku i na Slovensku,“ doplnila Karolína Topolová.

Kromě toho AURES Holdings odeslal na místa bojů několik tisíc autolékárniček. Na slovensko-ukrajinské hranice také doručil 30 tisíc roušek a další materiální pomoc. Skupina zároveň zapůjčila již na dvě desítky osobních a vícemístných automobilů nebo dodávek dobrovolníkům i dobročinným organizacím, které pomáhaly na různých místech, jako Romodrom a STK Brno na Moravě, Sdružení POMOC v Jihočeském kraji nebo ÚAMK SR.

Mohlo by se vám líbit...