FT-3e Concept představuje technologie budoucích elektromobilů Toyoty

Toyota před časem odhalila představy o budoucím designu a technologických možnostech bateriových elektromobilů příští generace. Učinila tak prostřednictvím své studie FT-3e Concept.

Toyota se vývoji elektromobilů intenzivně věnuje. Důkazem je nedávná informace, podle níž v blízké budoucnosti chystá nasadit baterie s dojezdem přes 100 km. Japonská automobilka ale pracuje i na dalších technologiích. Například koncept FT-3e představuje všestrannou architekturu bateriových elektromobilů nové generace. Její předností je, že umožňuje navrhovat širokou škálu produktů včetně luxusního sedanu Lexus LF-ZC nebo výkonného sportovního vozu FT-Se.

Tyto bateriové elektromobily nové generace jsou navrhovány tak, aby dosáhly co nejnižší hmotnosti a optimální aerodynamiky s ohledem na nižší spotřebu energie a delší dojezd. Současně mají efektivně využívaly přírodní zdroje. Koncept FT-3e zároveň používá nejrůznější technologie budoucnosti, které kromě uhlíkově neutrální mobility podporují užší propojení se společností a fungují jako přenosové médium pro data a energie – mezi vozidlem a jeho okolím.

Výrazný design exteriéru spojuje propracovaný styl a estetické kvality s co nejjednoduššími křivkami a povrchy karoserie. V prostoru od spodní části karoserie až po horní část dveří jsou zabudovány digitální displeje. Při příchodu řidiče k vozu se na displejích zobrazují různé informace, například o stavu nabití baterie, teplotě v kabině nebo kvalitě vzduchu.

Otázkou je, zda by tyto displeje vůbec bylo možné použít v sériové výrobě. Vždyť na povrchu karoserie nejsou chráněny proti poškození. To by časem mohly způsobit třeba odletující kamínky, což nakonec může mít za následek nečitelnost nebo nefunkčnost takového displeje. Potřebné informace navíc dnes už běžně lze získávat pomocí aplikace v mobilním telefon a motorista nemusí ani být u vozidla. Dle našeho soudu tak jde spíše snahu udělat koncept něčím výjimečný.

Mohlo by se vám líbit...