Desítky ojetých elektromobilů na jednom místě

AURES Holdings, provozovatel sítí Mototechna a AAA AUTO dnes otevřel první pobočku se zaměřením na elektromobily. Najdete ji v těsné blízkosti Prahy.

Největší prodejce ojetých vozů v České republice, společnost AURES Holdings, přebudovala pobočku v Čestlicích, tedy v těsné blízkosti našeho hlavního města. Nově zde nabízí desítky ojetých plně elektrických vozů (běžně označovaných BEV – Battery Electric Vehicle, česky tedy „bateriový elektrický vůz“), a to různých cenových kategorií, které zatím asi čtyřicítku plně elektrických automobilů na přilehlé ploše doplňují zánovní ojetiny se spalovacími motory.

I v tomto stavu jde jednoznačně o největší prodejní centrum ojetých plně elektrických vozů, na což jasně poutá i vzhled čestlické pobočky. Zájemci o elektromobil zde nenajdou jen na české poměry široký výběr elektrických ojetin, ale i proškolený personál, schopný podat odpovědi na nejrůznější otázky týkající se elektromobility. Nakonec pro tento specifický segment AURES Holdings již před delší dobou sestavil speciální tým odborníků, kteří se této (na trhu prakticky nové) motorizaci a jejím specifikům věnují.

„Zákazník, který si pojede pro zánovní elektromobil, bude mít velkou výhodu, když si bude moci vybrat z velkého množství modelů na jednom místě. Naším heslem je – jeďte tam, kde je široký výběr, a kde problematice rozumějí. Tato nová pobočka splňuje obojí,“ říká ředitel prodeje skupiny AURES Holdings Daniel Luňáček. Výhodou podle něj je, že pobočka v Čestlicích nepatří mezi největší. „To znamená, že máme dostatek prostoru s každým klientem probrat všechny jeho dotazy, všechny parametry, které je třeba pro správný výběr znát. A není to jen samotné auto – bavíme se s klienty o domácím nabíjení, jestli jen kabelem, nebo wallboxem, zda se mu vyplatí fotovoltaika, jestli bude muset nechat udělat revizi domácí rozvodné sítě,“ doplňuje Luňáček.

Skupina AURES Holdings tak otevřením nové pobočky zúročí roky zkušeností, které na trhu s elektromobily získala, a spoléhá přitom na bezkonkurenční nástroje, jež žádný jiný prodejce nenabízí. Mají zde i diagnostiku schopnou zjistit celkový stav a degradaci trakčního akumulátoru elektromobilu (degradaci vyjadřuje SoH – ukazuje v procentech skutečnou kapacitu baterie), což je zcela zásadní nejen pro výkup elektromobilů, který zde taktéž provádějí, ale i pro případné zájemce o elektrickou ojetinu. Ti tak snadno získají přehled o zdraví baterie. Tyto informace navíc naleznou i na webu AAA AUTO u každého nabízeného elektromobilu. „Zákazník si tak může být jistý, že kupuje maximálně prověřené auto, k němuž navíc dostává nadstandardní záruky,“ dodává Luňáček.

 

Při samotném výběru elektromobilu na webových stránkách AAA AUTO najdou zájemci o vůz na míru vytvořené nástroje, umožňující přímé porovnání nabízených elektrických automobilů podle nejrůznějších parametrů včetně dojezdu v rozdílných podmínkách (dálnice/město, zima/léto) – teplotu ovzduší si lze posuvníkem upravit a okamžitě tak vidět rozdíly v dojezdu. „Dalším jedinečným pomocníkem při výběru je takzvaný nákladový modul, v němž si zájemce nastaví typ dobíjení svého elektromobilu a může rovnou porovnat jeho provozní náklady s vybraným vozem se spalovacím motorem, ať už benzinovým či dieselovým,“ doplňuje Luňáček.

O elektromobily je podle jeho slov stabilní zájem, což dokládá i aktuálními čísly. „Momentálně je v české inzerci na výběr kolem 1600 elektromobilů z druhé ruky. V síti AAA AUTO jsme od začátku roku prodali už přes 200 aut, což je stoprocentní nárůst oproti stejnému období loňského roku. A čekáme, že poptávka bude neustále zesilovat s tím, jak se na sekundární trh bude dostávat více kvalitních a cenově dostupných elektromobilů,“ říká šéf prodejů skupiny AURES Holdings.

Mohlo by se vám líbit...