Cebia umožňuje prověřit najeté km zdarma

Poprvé v historii mají lidé, kteří si kupují ojeté auto, možnost prověřit si historii najetých kilometrů zdarma. Cebia totiž připravila nový produkt pod názvem Základní prověření, pomocí něhož se rozhodla bojovat proti narůstající míře stáčení tachometrů. Už v tuto chvíli je Základní prověření dostupné u 41% aut, která prodávají autobazary. Do poloviny října by se mělo připojit dalších 38% aut a zkontrolovat si zdarma najeté kilometry tak bude možné dohromady u 79% aut, která se prodávají v autobazarech či v rámci certifikovaných programů.

Nabízet toto prověření začala společnost Cebia poprvé spolu s největším prodejcem AAA AUTO. Právě „áčka“ se už dlouho snaží bojovat s tímto problémem, který ale nekvete pouze na českém trhu. V ČR jde však o výrazně častější podvod, než třeba v sousedním Německu. Proto je možnost prověřit si vývoj stavu ujetých kilometrů zdarma velkým přínosem.

Informaci o tom, že má vozidlo Základní prověření zdarma, se mohou zákazníci dozvědět již při výběru auta na internetu z výpisu inzerátů. Po rozkliknutí inzerátu je pak přímo na kartě vozu umístěno tlačítko Zobrazit prověření Cebia. Základní výpis je dostupný i v místě prodeje prostřednictvím QR kódu, po jehož načtení mobilem se zobrazí stejný Základní výpis jako přes internet. Pokud tedy zákazník přijde do prodejního místa a zalíbí se mu jiné auto, než které si původně vyhlédl, může si i zde jednoduše zkontrolovat historii najetých kilometrů.

„Reagujeme tím na opět rostoucí míru stáčení tachometrů, respektive prodej aut se stočeným tachometrem. Kvůli zdražování má už opět 35% prověřovaných aut stočený tachometr. Věříme, že díky Základnímu prověření se tato míra do konce roku zredukuje pod 30% a i nadále bude mít klesající tendenci,“ říká Martin Pajer, ředitel společnosti Cebia, která pomáhá motoristům bojovat proti podvodům při prodeji ojetin už 32 let.

Součástí základního prověření jsou vedle historie stavů najetých kilometrů také kontrola odcizení, kontrola financování, tedy zda vozidlo není zatížené leasingem či spotřebitelským úvěrem, dále kontrola, zda vozidlo nebylo provozováno jako taxi a v neposlední řadě i specifikace vozidla. To vše mohou zákazníci u prodejců, kteří se zapojili do programu Základní prověření, zdarma na voze zkontrolovat.

Za poloviční cenu oproti běžné pak mohou zákazníci získat plné prověření vozidla, jehož součástí jsou informace o haváriích a poškozeních (včetně fotografií a vyčíslení škody pojišťovnou), servisní záznamy, kontrola stáří a původu, inzerce a fotografie z inzerce, svolávací akce, kontrola barvy vozidla či podrobný návod na kontrolu originality vozidla. „Věříme, že díky možnosti získat kompletní informace za poloviční cenu, se může trh zkultivovat i z pohledu zatajování havárií, falšování původu či omlazování vozidel,“ upozorňuje Martin Pajer. Tlačítko na kompletní prověření vozu za polovinu ceny naleznou zákazníci na konci Základního prověření.

Do programu Cebia se zapojili nejvýznamnější prodejci
Základní prověření již aktuálně nabízejí největší prodejci ojetin na trhu. Jejich vozy dohromady tvoří dohromady zhruba 41% trhu. Nejpozději do poloviny října dokončí implementaci i další významní prodejci a certifikované programy jako je Škoda PLUS, Das WeltAuto, čímž se podíl aut se Základním prověřením navýší o dalších 38% na 79% trhu.

Informace, které se lidé dozvědí ze Základního výpisu, pocházejí ze systému AUTOTRACER, který obsahuje miliardy záznamů o ojetých autech z České republiky i zahraničí. Data sahají zpětně až do 90. let, prověřit se kromě osobních aut dají rovněž užitková či nákladní vozidla, motocykly i autobusy. Plné prověření od Cebia je dostupné na www.cebia.cz. Výsledky získá zákazník během několika málo minut. Informace z historie vozidel od Cebia využívají vedle prodejců aut i soudní znalci, policie, finanční a leasingové instituce či například pojišťovny.

Mohlo by se vám líbit...