Volkswagen představí na veletrhu e-SALON 2022 koncept ID. Aero

Volkswagen připravil pro nadcházející veletrh čisté mobility e-SALON v pražských Letňanech atraktivní expozici, jíž bude vévodit studie budoucnosti, která oslaví českou výstavní premiéru. ID. Aero se představí v roli budoucí sériově vyráběné limuzíny rodiny ID. Volkswagen však do Letňan láká také na elektrickou současnost, kterou reprezentují modely ID.3, SUV ID.4 a SUV kupé ID.5. Zájemci si je navíc budou moci vyzkoušet během testovacích jízd.

Na výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech se ve dnech 10. až 13. listopadu 2022 (pro veřejnost od 11. listopadu) uskuteční čtvrtý ročník veletrhu e-SALON se zaměřením na čistou mobilitu, technologie a řešení pro elektromobilitu. Návštěvníci se tak mohou na jednom místě seznámit s nejnovějšími elektromobily, hybridními a dalšími ekologickými vozidly. Letošní novinkou bude rozšíření o oborovou sekci e-TECHNOLOGY, jíž jsou vyhrazeny prostory v hale 2 spolu s dalšími technologiemi a řešeními pro čistou mobilitu. Nové modely elektromobilů budou soustředěny do výstavních hal 3 a 4, zatímco v hale 8 budou probíhat zkušební jízdy s elektromobily.

„Volkswagen v rámci svých strategií Accelerate a Way to Zero důsledně realizuje svou průkopnickou vizi elektromobility, o čemž se mohou na vlastní oči přesvědčit také návštěvníci letošního e-SALONu v Letňanech, kde v české premiéře vystavíme studii elektromobilu budoucnosti – ID. Aero,“ říká Patrik Fejtek, ředitel divize Volkswagen osobní vozy společnosti Porsche Česká republika. „V atraktivní expozici představíme také naše kompletní portfolio sériově vyráběných modelů ID. s elektrickým pohonem a podělíme se o zkušenosti s provozem elektromobilů na českých silnicích.“

ID. AERO je výhledem na dalšího člena rodiny ID., který vstoupí do segmentu limuzín vyšší střední třídy v druhé polovině roku 2023 jako model ID.7. Jeho emocionální a současně velmi aerodynamický design (cx=0,23) přispívá k dojezdu až 620 kilometrů (dle údajů výrobce) a umožňuje mimořádnou nabídku prostoru v prémiovém interiéru. Evropská verze se bude sériově vyrábět v dolnosaském Emdenu.

Vedle chystané novinky bude k vidění již sériově vyráběné portfolio elektrických modelů rodiny ID. Kompaktní ID.3 zahájil třetí kapitolu strategického významu v historii značky Volkswagen, nabízí ve svém interiéru komfort i nejvyšší úroveň bezpečnosti, kterou stejně jako u ostatních sourozenců z rodiny ID. potvrzuje pět hvězd od nezávislé organizace Euro NCAP. Mezi technické highlighty ve výbavě vozu patří například inovativní IQ.Light, head-up displej s rozšířenou realitou nebo hlasový asistent.

Volkswagen ID. 3 nahradil v výrobním programu model e-Golf

Mimořádné obliby zákazníků se dostává modelu ID.4. Volkswagen ID.4 stejně jako kompaktní hatchback ID.3 používá novou modulární platformu pro elektromobily MEB. Interiér díky tomu vyniká prostorností a variabilitou. V závislosti na poloze opěradel zadních sedadel nabízí zavazadlový prostor objem 543 až 1575 litrů. Díky robustní konstrukci a výkonnému pohonu zadních kol si ID.4 poradí i s přívěsem, který může mít hmotnost až 750 kg (nebrzděný), respektive 1000 kg (brzděný) – pravda, proti srovnatelným vozidlům se spalovacím motorem je to zoufale málo. Elektrický pohon je koncipován pro suverénní cestování i na delší vzdálenosti, a to především u verzí s elektromotorem o výkonu 150 kW a využitelnou kapacitou akumulátorů 77 kWh, které nabízí dojezd až 522 km (WLTP). Nabídku modelové řady ID.4 doplnila také vrcholná verze ID.4 GTX s pohonem všech kol dvěma elektromotory a výkonem 220 kW.

Volkswagen ID.5 je kupé odvozené od modelu ID.4, přímého konkurenta Škody Enyaq iV

Na výstavišti v pražských Letňanech nebude chybět ani první SUV kupé ID.5. Sportovně střižený vůz s elektrickým pohonem zaujme na první pohled expresivním designem, který se vyznačuje vytříbenou aerodynamikou (součinitel aerodynamického odporu vzduchu 0,26). Další body u zákazníků získává ID.5 svými technickými inovacemi, ať se jedná o software generace 3.0, nebo o inteligentní osvětlení IQ. Light Matrix LED, asistenční systém Travel Assist s prediktivními funkcemi, či Park Assist Plus s funkcí Memory pro programovatelné zaparkování vozu. Se sadou akumulátorů o kapacitě 77 kWh ujedou řidiči s modelem ID.5 na jedno nabití až 520 km. K dispozici je rovněž sportovní verze ID.5 GTX.

Veletrh e-SALON otevře brány pro veřejnost už 11. listopadu v pražských Letňanech.

Mohlo by se vám líbit...