Škoda Enyaq iV se už prodává. Základní cena se blíží hranici 1,1 milionu

Všichni autorizovaní prodejci značky Škoda na českém trhu zahajují oficiální prodej elektromobilu Enyaq iV. Zákazníci mohou volit mezi základním provedením 60 s baterií o kapacitě 62 kWh a výkonnějším provedením 80 s baterií 82 kWh a kromě některé z 5 úrovní interiéru mají na výběr také dynamicky laděnou verzi Sportline.

Na český trh přichází první sériový model české značky na bázi modulární platformy pro elektromobily (MEB). „Enyaq iV se stává pevnou součástí našeho modelového portfolia. V rámci předprodeje zaznamenal velký úspěch, když se pro něj rozhodlo téměř 400 zákazníků. Přes 90% z nich zvolilo variantu 80 s větší baterií,“ potvrzuje první objednávky Jiří Maláček, vedoucí českého zastoupení automobilky Škoda.

„Nyní nastává další fáze, kdy naši obchodní partneři dostávají testovací vozy. Rád bych při této příležitosti pozval zájemce z řad široké motoristické veřejnosti, aby se přišli podívat a svézt k nejbližšímu prodejci. Mohu garantovat, že budou příjemně překvapeni, a věřím, že řada skeptiků změní názor na elektromobilitu,“ říká odvážně Maláček.

Celá síť autorizovaných partnerů značky Škoda v České republice prošla proměnou tak, aby byla připravena nabídnout veškeré produkty a služby elektromobility. Již více než rok splňují všichni členové sítě standardy pro prodej, servis a nabíjení elektromobilů. Elektrifikovaný vůz značky Škoda dnes přijme k servisním úkonům každý servisní partner.

Dealerství autorizovaných partnerů se tak stávají elektromobilními centry a zároveň i jednou z největších dobíjecích sítí v České republice. K dnešnímu dni je k dispozici v areálech dealerů 226 veřejných či poloveřejných nabíjecích stanic. Při započtení všech stanic určených pro vlastní potřeby obchodníka, mezi které patří nabíjení interních nebo předváděcích vozů, vozidel po servisních úkonech nebo pro prodej fleetovým zákazníkům, činí celkový počet více než 900 dobíjecích míst.

Škoda Enyaq iV už v základu nabízí standardní výbavu, v níž nechybí ani takové položky jako rozpoznání únavy řidiče, asistent udržování jízdního pruhu, rozpoznávání dopravních značek, volba jízdních režimů či rozpoznání rukou na volantu. O příjemné vnitřní prostředí se stará automatická třízónová klimatizace, vyhřívaný volant nebo vyhřívaná přední sedadla. Na přání se dá výbava dále rozšířit buď jednotlivými položkami, nebo prostřednictvím zvýhodněných paketů.

Verze Sportline je nejdražším provedením elektromobilu Enyaq iV

lze získat například Matrix-LED přední světlomety a osvětlenou přední masku Crystal Face (LED Paket Premium), elektricky ovládané víko zavazadelníku s virtuálním pedálem (Komfort Paket), vyhřívání čelního skla i zadních sedadel (Klima Paket) nebo další asistenty v balíčku Asistovaná jízda 2.0.

Nový přístup k pojetí interiéru reprezentují inovativní designy, které nahrazují klasické výbavové stupně. Na rodinu orientovaný interiér Loft kombinuje nadčasovou eleganci a snadno omyvatelné materiály, inovativní Lodge symbolizuje trvalou udržitelnost, exkluzivní Lounge oplývá těmi nehodnotnějšími materiály jako kůže či mikrovlákno Suedia, decentně luxusní Suite hraje na komfortní notu a ekologicky luxusní ecoSuite k tomu přidává ještě šetrnost k životnímu prostředí při výrobě. Samostatnou kapitolu představuje varianta Sportline sázející na sportovněji odladěný design.

Aktuální ceník začíná částkou 1 072 900 Kč, která se vztahuje k základní verzi iV 60 s interiérem Loft. Elektromotor umístěný na zadní nápravě disponuje výkonem 132 kW (180 k) a maximálním točivým momentem 310 Nm. S ním dokáže český elektromobil zrychlit z 0 na 100 km/h za 8,7 s a dosáhne největší rychlosti 160 km/h. Dojezd na jedno nabití dle metodiky WLTP činí až 412 km, přičemž kombinovaná spotřeba se pohybuje v rozmezí 15,6 až 16,6 kWh/100 km.

Pro Enyaq iV 80 platí startovací cena 1 202 900 Kč. V tomto případě má elektromotor největší výkon 150 kW (204 k) a maximální točivý moment 310 Nm. S ním vůz zrychlí z 0 na 100 km/h během 8,5 s a dosáhne maximální rychlosti 160 km/h. Dojezd na jedno nabití dle metodiky WLTP činí až 535 km a kombinovaná spotřeba se pohybuje v rozmezí 16,6 až 18,1 kWh/100 km. Doporučené prodejní ceny provedení Sportline byly stanoveny na 1 152 900 Kč (verze 60), respektive 1 282 900 Kč (verze 80) včetně DPH.

Mohlo by se vám líbit...