Video: Nejrychlejší civilní auta světa

Pojďme se podívat na nejrychlejší civilní vozy světa. Schválně píšeme civilní, protože sériové by vzhledem k počtu vyrobených kusů nebylo správné označení.

Snad každý fanoušek rychlých kol obdivuje civilní supersporty, zkrátka mimořádně silné vozy určené pro jízdu na veřejných komunikacích. V hledáčcích vyznavačů silných motorů jsou zejména modely automobilek Ferrari, Lamborghini nebo Maserati. Tyto značky a několik dalších totiž vyrábějí skutečně mimořádné automobily, nabízející nezapomenutelné jízdní zážitky.

Vedle těchto výrobců ale najdeme i méně známé značky, produkující automobily v opravdu malých sériích. Nesmíme však přehlédnout ani takové výrobce, jenž se zatím dopracovali jen k prototypu. Případně výrobce zabývající se naprostými unikáty.

Možná by nejeden fanda rychlých aut vybíral nejraději právě zde. K takovému štěstí ale potřebujete extrémně naditou peněženku a k ní na zahradě ideálně ropný vrt. Nakonec víte, jak se to říká: kdo chce mít opičku, musí mít na banány.

V následujícím videu si ukážeme ta nejrychlejší auta, která lze koupit a provozovat na veřejných komunikacích. Pravda, na českých rozbitých silnicích by to tak snadné vždy nebylo.

Mohlo by se vám líbit...