Toyota před startem na mexické rallye

Ze švédského ledu na horkou půdu Rallye Mexiko se přesunuly týmu světového šampionátu rallye WRC. Pod mexickým sluncem nebude chybět ani Toyota, která vyhrála předchozí sněžnou Švédskou rallye, a přípravy na podnik ve zcela opačných podmínkách rozhodně nepodceňuje.

Po vítězství na ledové Švédské rallye, po kterém se tým Toyota Gazoo Racing WRT ujal průběžného vedení v žebříčku mistrovství světa továrních týmů, závodních jezdců i navigátorů, se Toyota připravuje na úplně jiné podmínky na Rallye Mexiko. Ott Tänak tam poprvé míří jako nejlepší jezdec bodování šampionátu. Oba jeho stájoví kolegové Jari-Matti Latvala a Kris Meeke jsou ale někdejší vítězové Mexické rallye. Uvidíme snad souboj tří pilotů jednoho týmu?

Rallye Mexiko je zpravidla jedním z nejteplejších podniků v celém kalendáři WRC, kdy venkovní teploty stoupají až ke 30°C, a navíc jde o nejvýše pořádaný podnik sezóny. Trať stoupá až do 2737 metrů nad mořem, kde kvůli řidšímu vzduchu klesá výkon motoru až o 20 procent! To je samozřejmě velká výzva jak pro posádky, tak pro inženýry a techniky.

Rallye letos opět zahajuje ve čtvrtek večer (tedy konaná již dnes 7.3.) velkolepá rychlostní zkouška pestrými ulicemi a tunely města Guanajuato. Další RZ se koná v pátek a sobotu vedle servisního parku ve městě León společně s několika koly, které jezdci absolvují na závodním okruhu tohoto města.

Více se dočtete v našem partnerském magazínu Racing Life ZDE

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.