Peugeot se vrací na 24h Le Mans!

Výkonný výbor skupiny PSA projednal návrh divize PSA Motorsport, podporovaný značkou Peugeot, zahájit sportovní program pro Šampionát vytrvalostních závodů FIA WEC (World Endurance Championship), jehož posledním z osmi závodů je 24 hodin Le Mans!

Výrazné snížení nákladů, které přináší nové pravidlo „Hypercar“, a potvrzení rozhodnutí o elektrifikaci pohonů, což umožní angažování vozů vybavených hybridní technologií, vedly výkonný výbor skupiny PSA ke schválení účasti značky Peugeot v šampionátu FIA WEC v roce 2022. Ke schválení návrhu vedl i fakt, že marketingová strategie zapojení značky Peugeot do šampionátu odpovídá standardům skupiny PSA. Podrobnosti tohoto sportovního projektu budou upřesněny začátkem roku 2020.

Jean Marc Finot, ředitel divize PSA Motorsport k tomu říká: „Jsem nadšený a motivovaný novým projektem, který zmobilizuje naše týmy specializované na motoristický sport a umožní využití jejich schopností. Jsem přesvědčený, že s touto novou výzvou opět předvedou své úsilí a obrovskou touhu vyhrávat. Specialisté naší divize získali mnoho zkušeností v šampionátech FIA a i díky tomu budou i nadále podávat ty nejlepší výkony, aby naše posádky, financované značkami skupiny, dovedli k vítězství.“

Jean Philippe Imparato, ředitel značky Peugeot doplňuje: „Značka Peugeot vždy kladla vášeň pro motoristický sport do centra svých aktivit a upevňovala image značky četnými tituly z legendárních závodů a mistrovství. Vývoj šampionátu WEC dnes směřuje k přechodu na nové zdroje energií, tedy cestou elektrifikace, kterou právě prochází i naše modelová řada. Brzy uvedeme na trh nové produkty včetně sportovních elektrických vozů o vysokém výkonu, jak jsme nedávno naznačili konceptem 508 Peugeot Sport Engineered, který vyvinula divize PSA Motorsport. V souvislosti s těmito aktivitami zní nový slogan MOTION & e-MOTION v duchu značky Peugeot víc než kdykoli předtím.“

Po určité době tápání tak sportovní program automobilky se lvem ve znaku opět dostává směr. Návrat na jeden z nejnáročnějších vytrvalostních závodů světa je vždy velkou výzvou. Navíc, jak si fanoušci motorsportu a jistě i zástupci značky z jejího předchozího působení na Le Mans dobře pamatují, o vítězství zde jde přijít snadno, třeba jen „drobnou“ strategickou chybou. Právě díky takové se Peugeotu podařilo s vozem 908 HDi FAP zvítězil na 24h Le Mans až v roce 2009. Pak se automobilka z vytrvalostních okruhových závodů stáhla. Nyní ji tedy čeká návrat.

Mohlo by se vám líbit...