Sportovně střižené hybridy ponesou označení GSe

Po oznámení, že Opel oživí GSe jako nové označení svých dynamických a elektrifikovaných modelů německá automobilka zveřejňuje první informace a oficiální fotografie těchto nových vozů Opel Astra GSe a Opelu Astra Sports Tourer GSe.

 

Označení „GSe“ bývalo u Opelu zkratkou „Grand Sport Einspritzung“ a avizovalo použití nejmodernějšího systému vstřikování u modelů Opel Commodore GS/E či Opel Monza GSE. Nyní se GSe, nově definované jako „Grand Sport electric“, stává označením sportovně laděných nejvýkonnějších verzí modelové škály automobilů Opel.

Jako nejmodernější plug-in hybridy nabídnou nové kombi Astra Sports Tourer GSe i pětidveřový hatchback Astra GSe optimální rovnováhu mezi jízdním komfortem a ovladatelností orientovanou na výkon. „Nová Astra GSe i kombi Astra Sports Tourer GSe jsou ideálními modely pro uvedení naší nové dynamické značky – plně v souladu s naší strategií stát se do roku 2028 čistě elektrickou značkou,“ říká generální ředitel automobilky Opel Florian Huettl.

Se systémovým výkonem 165 kW (225 koní) a maximálním točivým momentem 360 Nm (kombinovaná spotřeba paliva dle WLTP: 1,2 – 1,1 l/100 km, emise CO2: 26 – 25 g/km (předběžné hodnoty)) se nová Astra GSe i Astra Sports Tourer GSe vyrovnají nejlepším představitelům svých tříd, a to nejenom pokud jde o zrychlení nebo maximální rychlost. Kromě toho nováčci Opelu zaujmou speciálně naladěným odpružením a o 10 milimetrů sníženým podvozkem.

Sportovní řízení je specifické pro modely GSe, pružiny i olejové tlumiče předního i zadního zavěšení jsou speciálně vyladěny jak pro dynamickou jízdu, tak pro odpovídající komfort. Tlumiče KONI jsou vybaveny technologií FSD (Frequency Selective Damping), která umožňuje různé charakteristiky tlumení vysokých frekvencí (zavěšení kol) proti nízkým frekvencím (pohyby karoserie). Také stabilizační systém ESP je speciálně upravený pro použití v modelech GSe, jeho práh aktivace byl posunut směrem nahoru, aby vše odpovídalo dynamickému jízdnímu stylu.

Opelu Astra nové generace dodávají stylingové prvky GSe atraktivnější vzhled. Design osmnáctipalcových kol z lehké slitiny (inspirovaný uznávaným elektrickým konceptem Manta GSe), specifický přední nárazník, přístrojová deska a znak GSe na zadních dveřích patří mezi výrazné prvky této řady. Uvnitř sportovnější charakter zvýrazňují výrazně tvarovaná přední sedadla potažená Alcantarou – tato sedadla mají ergonomický certifikát AGR, což potvrzuje dlouhodobou pověst Opelu jako dodavatele špičkových technologií i do vozů kompaktní třídy.

Cena verzí GSe zatím nebyla stanovena.

Mohlo by se vám líbit...