Škodu Kodiaq čeká facelift, přinášíme první oficiální skici

Tři designové skici přinášejí první pohled na přepracované SUV Škoda Kodiaq. Model, které je na přání dodávaný i v sedmimístném provedení, a který česká automobilka v roce 2016 zahájila svou úspěšnou SUV-ofenzívu, se nyní dočká designových a technických vylepšení. Světová premiéra omlazeného a modernizovaného vozu proběhne 13. dubna.

První oficiální skica omlazené Škody Kodiaq, která bude uvedena na trh už v dubnu tohoto roku

První designová skica ukazuje ještě výraznější příď přepracovaného modelu Škoda Kodiaq. Vzhled automobilu charakterizuje nejen nový design kapoty, ale rovněž vzpřímenější, šestihranná maska chladiče, na níž jsou patrné masivní zdvojené lamely. Ta je typická pro designový jazyk značky Škoda.

Přední světlomety jsou užší než dříve. Společně s mlhovkami, umístěnými pod nimi, vytvářejí novou světelnou grafiku. Další výraznější novinkou je upravený přední nárazník, který je po obou stranách orámovaný prvky ve tvaru písmene L. Vyznačuje se širším centrálním přívodem vzduchu a dekory v barvě hliníku.

Právě druhá skica nabízí detailnější pohled na nový design předních světlometů. Jasně vyobrazuje LED moduly a jejich umístění, které vytváří charakteristický světelný podpis. Třetí skica pak ukazuje ostře vykreslené zadní svítilny, které jsou stejně jako přední světla užší, než tomu bylo dříve. Vyznačují se výraznými krystalickými tvary a designem ve tvaru písmene „C“, což je pro vozy Škoda typické.

S uvedením modelu Kodiaq v roce 2016 založila značka Škoda svou současnou SUV rodinu, kterou charakterizuje názvosloví s písmenem „K“ na začátku a písmenem „Q“ na konci. Model Kodiaq, který se na přání dodává i v sedmimístném provedení, byl během necelých pěti let vyroben ve více než 600 000 kusech a je dostupný na 60 trzích celého světa. Světová premiéra faceliftovaného modelu Škoda Kodiaq se uskuteční 13. dubna.

Přední světlomet a mlhovka faceliftované Škody Kodiaq

Koncové světlo faceliftovaného modelu Kodiaq

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.