Projížďka 125 lety historie ve Škoda muzeu

Expozice nazvaná „S tradicí do budoucnosti“ vás ve Škoda muzeu v Mladé Boleslavi provede 125 lety historie této české automobilky. Odhaluje, jak se ze Škoda Auto stala světově významná automobilka a obdivovat můžete i první český sportovní vůz.

Kromě stálé expozice, ve které se nachází vozy automobilky Škoda Auto, včetně slavného prvního automobilu Laurin&Klement Voiturette A, můžete teď ve Škoda muzeu zkoumat 125letou historii mladoboleslavské značky ještě o něco detailněji. Výstava „S tradicí do budoucnosti“ se soustředí na různé zajímavosti, souvislosti a detaily, které se s bohatou historií automobilky pojí. „Hned u vchodu do muzea návštěvníky vítá nádherný designový kontrast neobvyklé Zlaté studie, objektu na pomezí skici a modelu vozu, s automobilem Škoda Popular Monte Carlo, který muzeum vystavuje jen při zvláštních příležitostech,“ popisuje Andrea Frydlová, vedoucí Škoda Muzea.

Výstavou pak vede časová osa mapující milníky z dějin automobilky, krom toho expozice představuje významné osobnosti, odhaluje 120 let historie výroby nářadí v Mladé Boleslavi a mapuje úspěchy v motoristickém sportu. „Upozornila bych na bílý vůz Laurin&Klement BSC, první sportovní automobil z roku 1908, který vznikl na našem území,“ láká na výstavu Andrea Frydlová.

Na výstavě nechybí ani vize budoucnosti a rozvoje mobility a digitálních služeb. Navštívit ji můžete do 10. ledna 2021. Dříve, než se do Mladé Boleslavi vypravíte, podívejte se na novinky ze Škoda muzea, ať víte, co vás tady zrovna čeká a na co se můžete těšit.

Time Machine
125 let své historie slaví Škoda Auto i hrou pro virtuální realitu nazvanou Time Machine. Ve Škoda muzeu v ní můžete virtuálně usednout za volant vozů jako Voiturette A, Tudor nebo Favorit, s nimiž se doslova projedete historií automobilky. Hra využívá bezdrátový headset pro virtuální realitu a k ovládání poslouží neobvyklý volant, který poskytuje hráčům při jízdě zpětnou vazbu. Vyroben je metodou 3D tisku. Každá jízda je zasazena do dobových kulis, včetně detailů jako obří součástky daného modelu auta a atmosféru dokresluje dobová hudba. Značka však plánuje tuto zábavu později zpřístupnit fanouškům i prostřednictvím svých dealerů.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.