Peugeot vstupuje do národního šampionátu v ecoRally

24. března zahájí českokrumlovská ČEZ Czech New Energies Rallye druhý ročník šampionátu Phoenix Contact Česká Trophy v ecoRally. Značka Peugeot vyšle na tento první závod sezóny, který je jako jediný z českých soutěží zařazený do světového poháru FIA ecoRally Cup, hned tři posádky. Dvě z nich budou reprezentovat značku Peugeot na všech sedmi závodech mistrovství, přičemž jejich cílem není nic menšího než pódiové umístění v celkovém pořadí národního šampionátu a prvenství v poháru značek.

Značka Peugeot v letošním roce s nadšením přijala výzvu účastnit se šampionátu závodů elektromobilů Česká Trophy v ecoRally. „Elektromobilita je klíčovou součástí naší strategie. Prostřednictvím ecoRally můžeme zviditelnit naši elektrickou nabídku, rozšiřovat obecné povědomí o elektromobilitě a ukázat, jakých neobyčejných výkonů jsou naše vozy schopné. Chceme našim fanouškům ukázat, že stoprocentní elektromobil může být stoprocentně neodolatelný, a hlavně stále zůstává stoprocentním Peugeotem s notnou dávkou jízdních zážitků a radosti z řízení, tak jak má naše značka už od pradávna v genech,“ říká Marco Venturini, ředitel značky Peugeot v ČR.

Mladé ale zkušené posádky
Značka Peugeot vyšle do České Trophy v ecoRally dvě stálé posádky. Ty jsou tvořeny mladými, ale z hlediska ecoRally velice zkušenými páry. Petr a Martina Vomáčkovi v prvním ročníku šampionátu obsadili 3. místo, Kryštof a Nikola Hájkovi skončili osmí. Obě posádky zvolily 100% elektrický model Peugeot e-208.

„Na letošní ročník se velmi těšíme. Po minulém roce, kdy jsme stále ladili naši sehranost v autě a vychytávali poslední mouchy, doufáme, že se veškerá dřina vyplatila, a my tak budeme bojovat o ta nejlepší místa. Chtěli bychom tak dokázat našim konkurentům, že s námi musí počítat a našim podporovatelům, že za to stojíme. Určitě si chceme odvézt nějaký pohár a fotografie na stupních vítězů,“ říká Kryštof Hájek, zástupce jedné z posádek.

Podobné cíle má i Petr Vomáčka: „Elektromobilitou žiji už téměř deset let a na celém odvětví mě baví její neuvěřitelný technický pokrok a milá diskuse o tématech elektromobilů s lidmi vlastnící podobná vozidla. Z pohledu řidiče zase doslova zbožňuji všechny výhody, které mi poskytuje. Těmi hlavními je ekologie provozu, úspora času a nákladů, ticho a dynamiku vozu při jízdě, a hlavně je elektromobil více bezpečný. Loni se mi s manželkou povedlo bronzové místo a letos bychom chtěli podobný úspěch zopakovat nebo dokonce útočit na titul mistra ČR.“

Partnerství s dlouholetými kořeny
Řešením ekologické mobility se zabývá i firma TotalEnergies Česká republika. Tato společnost stojí už po celá desetiletí po boku značky Peugeot jakožto partner v různých disciplínách motoristického sportu, stejně jako i v ecoRally. Blíže to objasňuje Karolína Steinbauer, marketingová ředitelka TotalEnergies Česká republika: „Naší ambicí je být hlavním hráčem v energetické transformaci a dosáhnout čistých nulových emisí uhlíku do roku 2050. Proto TotalEnergies podporuje své zákazníky a partnery v jejich vývoji tím, že aplikuje svou strategii na motoristický sport: udržitelná kapalná paliva, elektřina, baterie, hybridizace, vodík… Proto chceme být partnerem ecoRally společně s Peugeotem, s kterým již naše partnerství trvá již od roku 1995.“

Krumlovský začátek
Na start ČEZ Czech New Energies Rallye se postaví celkem tři posádky s vozy značky Peugeot. Trojice vozů Peugeot e-208 v barvách trikolory bude v tomto složení:

• Modrá: Petr Vomáčka – Martina Vomáčková
• Bílá: Kryštof Hájek – Nikola Hájková
• Červená: Lukáš Dittrich – Miloš Dittrich

Kalendář českého šampionátu čítá celkem sedm podniků. Na rozdíl od klasické automobilové rallye není ecoRally o rychlosti, ale o přesné jízdě na čas a o spotřebě. Nejde tedy o to být nejrychlejší nebo být první, v podstatě tak nejde disciplínu motoristického sportu.

Mohlo by se vám líbit...