Opel míří s Corsami-e Rally a Corsou Rally4 na Barum Rally

Barum Czech Rally Zlín, která se jede od pátku 27. srpna do neděle 29. srpna, bude pro Opel Motorsport dvojnásobným vrcholem letošní rallyové sezóny. Jednak se poprvé mimo Německo pojede další z podniků světově prvního soutěžního šampionátu elektromobilů ADAC Opel e-Rally Cup a současně se ve Zlíně představí nová soutěžní Corsa Rally4.

Dvaatřicetileté Marijan Griebel, juniorský mistr Evropy z let 2016 a 2017 a tovární pilot týmu Opel motorsport, bude pilotovat nový Opel Corsa Rally4. Jeho spolujezdcem bude šestadvacetiletý Tobias Braun, který je také jedním z nejlepších ve svém oboru. Corsu Rally4 pohání přeplňovaný tříválec o výkonu 208 koní – stejný, jako mají pod kapotou soutěžní Peugeoty 208 Rally4.

Účastníci poháru ADAC Opel e-Rally Cup si budou určitě dávat dobrý pozor na to, co posádka Griebel/Braun s Corsou Rally4 na Barum Rally předvedou, protože v roce 2022 bude mít jeden z nich možnost soutěžit v ADAC Opel Rally Junior týmu přesně s tímto vozem. Avšak aby takovou možnost dostal, bude muset nejdříve zvítězit právě v šampionátu elektrických vozů.

Barumka vrcholem sezóny prvního šampionátu elektromobilů
Barum Czech Rally Zlín bude pro účastníky šampionátu ADAC Opel e-Rally Cup velkou výzvou. Rychlé, převážně asfaltové sekce vyžadují od mladých posádek elektromobilů Corsa-e Rally maximum. Navíc tratě barumky jsou náročné pro jezdce i pro techniku, která musí ukázat, že něco vydrží. Během třech dnů Barum Rally čeká na posádky ADAC Opel e-Rally Cupu celkem 522,72 km, včetně dvanácti velmi náročných rychlostních zkoušek o celkové délce 147,33 km (celá soutěž, jíž jedou auta se spalovacím motorem, má 15 RZ o celkové délce 210,92 km).

Aktuálním lídrem ADAC Opel e-Rally Cupu je Laurent Pellier – šestadvacetiletý Francouz získal ve dvou dosavadních kolech šampionátu maximálně možných 80 bodů. Jeho největším soupeřem je Luca Waldherr z týmu Opel Austria. Oběma lídrům tvrdě šlapou na paty Max Reiter a Alexander Kattenbach, dva špičkoví němečtí piloti.

Hostující pilot Yohan Rossel pojede v barvách TotalEnergies
Mezi piloty vozů Corsa-e Rally v šampionátu ADAC Opel e-Rally Cup se jako speciální host objeví šestadvacetiletý Francouz Yohan Rossel, který je považován za největší talent své země. Po svém třetím vítězství v sezoně vede Rossel s Citroënem C3 Rally2 svoji třídu WRC3. Na Barum Rally bude francouzský soutěžní šampion z roku 2019 se svým spolujezdcem Alexem Coriou pilotovat Corsu-e Rally v barvách TotalEnergies, který je partnerem týmu Opel Motorsport.

Mohlo by se vám líbit...