Ochranné pomůcky pro 130 pražských lékáren vozí auta z AAA AUTO

V rámci probíhající pandemie koronaviru mnoho zdravotnických zařízení naráží na nedostatek pomoci v rámci distribuce ochranných pomůcek. AAA AUTO ve spolupráci s Českou lékárenskou komorou začalo zavážet ochranné pomůcky do 130 pražských lékáren. Vozí je zaměstnanci AAA AUTO, ale i známé osobnosti, které se značkou spolupracují.

„Jsem ráda, že v této tíživé době můžeme alespoň trochu pomoci i my. Lékárníci patří při styku s veřejností po nemocnicích mezi jedny z nejrizikovějších skupin a bojují s nedostatkem lidí. My naopak díky aktuální situaci disponujeme lidským kapitálem a vozovým parkem, který může v tomto mezidobí alespoň vypomoci, kde je potřeba,“ uvedla Karolína Topolová, generální ředitelka a předsedkyně představenstva skupiny AURES Holdings, provozovatele mezinárodní sítě AAA AUTO.

Společnost tento měsíc podpořila i Červený kříž a mobilní tým spolku ALSA třemi automobily, díky kterým se dobrovolníci dostanou k více lidem s fatálním onemocněním Amyotrofická laterální skleróza. V následujících dnech plánuje pomoci ještě dalším organizacím.

„Do pomoci jsme zapojili nejen známé osobnosti, se kterými dlouhodobě spolupracujeme, ale chystáme i jedno sladké překvapení. Věříme, že i to bude pro lékárníky malým zpestřením,“ doplnila Topolová. Hned první den tak ochranné pomůcky rozváželi nejen zaměstnanci AAA AUTO, ale i bývalý fotbalista a předseda Hráčské fotbalové unie Tomáš Pešír. V dalších dnech to bude například swingový král Jan Smigmator, fotbalová legenda Antonín Panenka a dakarský závodník Lukáš Kvapil.

„Jsme rádi, že nám AAA AUTO pomohlo s rozvozem respirátorů a ušetřilo nám tak čas, který můžeme věnovat svojí práci,“ poděkovala Veronika Horáková, lékárník FN v Motole. Celkem auta a zaměstnanci z „áček“ týdně zavezou na 130 pražských lékáren. Pomoc potrvá několik týdnů, minimálně do doby, kdy pomine riziko nákazy COVID-19.

Mohlo by se vám líbit...