Nová Supra dostala ještě sportovnější verzi

Toyota si připravila na rok 2019 sedm premiér, z nichž některé už proběhly a jednou z nejdůležitějších je uvedení páté generace legendárního kupé Supra. Toyota představila ještě koncept GR Supra Performance Line s označením TRD.

Tovární tuningová firma Toyota Racing Development, která působí v Japonsku i USA, vytváří sportovní a terénní verze pro sériové modely, ale připravuje také vozy Toyota na rallye a další závody. Značné sportovní zkušenosti zúročila i v případě tuningu nového kupé. GR Supra Performance Line nejen skvěle vypadá, ale také skvěle jezdí – a plně při tom využívá dokonalé rozložení hmotnosti a proporce rozvoru náprav a rozchodu kol.

TRD Supru A90 firma oblékla do aerodynamického hávu z uhlíkového vlákna: zadní spoiler, aerodynamičtější nárazníky vpředu i vzadu, prahy a lišty na dveře. Tovární kola nahradila devatenáctipalcovými kovanými hliníkovými disky.

Nová Supra debutovala na veletrhu v Detroitu v lednu tohoto roku a evropskou výstavní premiéru si právě teď prožívá na autosalonu v Ženevě. Dvoumístné kupé inspirované závodními vozy má klasické uspořádání s motorem vpředu a pohonem zadních kol. Pod kapotou pracuje turbodmychadlem přeplňovaný motor R6 disponující výkonem 250 kW (340 koní) a s točivým momentem 500 Nm.

Vůz je proto neobyčejně svižný. Automobil byl mimo jiné testovaný na Nürburgringu pod dohledem prezidenta Toyoty, Akio Toyody. Pátá generace Supry představuje první globální model ze série GR, který vyrobila Toyota Gazoo Racing. Doposud tato sportovní značka Toyoty stavěla sportovní verze sériových modelů dostupné na vybraných trzích, například v Evropě nabízený Yaris GRMN o výkonu 156 kW (212 koní).

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *