Modely Peugeot v čele tří segmentů

Automobily značky Peugeot se v České republice těší velké oblibě. Skvěle si značka vede nejen mezi malými SUV, ale také ve třídě velkých a středních dodávek. Svým největším užitkovým vozem Boxer doslova válcuje konkurenci, stejně jako s modelem 2008 mezi malým SUV.

Peugeot v ČR navázal na rekordní loňský rok dalšími úspěšnými měsíci, navíc s markantními nárůsty. V únoru Peugeot registroval 1227 vozů, dosáhl podílu na trhu 6,01% a 4. pozice na trhu. Růstem 45,7% zdaleka překonal své konkurenty a současně se ujal vedení ve třech tržních segmentech.

V roce 2018 byla Česká republika jednou z 16 evropských zemí, ve kterých značka Peugeot překonala svůj prodejní rekord. Málokteré zastoupení značky se však může pochlubit tak výraznými nárůsty v prvních dvou měsících letošního roku, jako Peugeot v ČR. Zatímco český automobilový trh už šest měsíců nepřetržitě klesá, Peugeot jakoby tento pokles vůbec nereflektoval a neustále rostl. V únoru dokonce o 45,7%.

Celkově za první dva měsíce letošního roku Peugeot registroval 1865 osobních a 580 užitkových vozů. S 5,91% podílem na trhu obsazuje 5. příčku v žebříčku automobilek. Růstem o 25,6% jednoznačně převyšuje veškerou svou konkurenci. Navíc se výrazně prosadil v rámci jednotlivých segmentů.

Každé 4. malé SUV je značky Peugeot
Zájem o Peugeot 2008 ani po šesti letech od uvedení na trh neslábne. Model je s 571 letos registrovanými vozy opět nejprodávanějším malým SUV v ČR, přičemž svůj podíl v segmentu ještě navýšil na 23,5%! Na rozdíl od mnoha evropských zemí, kde vládne Peugeot 208, v Česku kraluje modelové řadě model 2008. V rámci českého trhu je po dvou uplynulých měsících 12. nejprodávanějším vozem, zatímco v loňském roce mu patřila až 24. příčka.

Boxer ve skvělé formě
Největší užitkový vůz značky Peugeot, model Boxer, byl v roce 2018 čtvrtým rokem po sobě lídrem českého trhu ve třídě lehkých užitkových vozů. Dvěma úspěšnými měsíci letošního roku svoji vedoucí pozici ještě upevnil. S 430 registrovanými automobily a s 26,4% podílem jednoznačně dominuje svému segmentu. Současně má hlavní zásluhu na první pozici značky na českém trhu lehkých užitkových vozů, kde Peugeot obsazuje s 580 registrovanými automobily takřka 18%.

Expert ztrojnásobil prodeje
Počet 110 registrovaných vozů za první dva měsíce roku znamenal pro Peugeot Expert trojciferný nárůst oproti stejnému období loňského roku a vynesl ho na vrchol segmentu středních dodávek.

508 má slibnou budoucnost
Překvapivého výsledku dosáhl i Peugeot 508. Ač nezískal prvenství ve svém segmentu, v kategorii sedanů vyšší střední třídy obsadil s 63 registrovanými vozy bronzovou příčku. S ohledem na blížící se uvedení kombi pod tradičním označením SW Peugeot očekává, že prodeje modelu 508 dále porostou. Na druhou stranu, možnost získat tento vůz s manuální převodovkou pouze v kombinaci s jediným motorem (turbodieselem), může řadu potencionálních zájemců v České republice odradit. Vždyť manuální řazení se zde stále těší velké oblibě.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.