Scala i Kamiq mají integrovaný trychtýř v uzávěru nádržky ostřikovačů

Vývojáři automobilky Škoda Auto rozšiřují paletu pro značku typických Simply Clever prvků, které motoristům usnadňují každodenní život. Nejnovějším přírůstkem je integrovaný trychtýř v uzávěru nádržky ostřikovačů čelního skla. Jedná se o standardní výbavu nového modelu Scala a SUV Kamiq.

Každému majiteli vozu se to už pravděpodobně stalo: pokouší se doplnit kapalinu do nádržky ostřikovačů a polovina obsahu kanystru proteče vlivem přelití nebo nepřesného nalévání motorovým prostorem na zem pod vůz. Aby se předešlo tomuto běžnému problému, bude nádržka ostřikovače čelních skel v přicházejících modelech Škoda vybavena inovativním víčkem, které se rychle a chytře promění v nálevku umožňující pohodlné a efektivní doplňování kapaliny pro ostřikovače.

Nádržka ostřikovačů čelního skla s nálevkou bude poprvé v novém voze Škoda Scala. Tento nový kompaktní model bude od května k vidění v showroomech. Nové řešení Simply Clever bude v budoucnu také standardní výbavou městského SUV Škoda Kamiq i dalších modelových řad. Kromě toho bude k dispozici pro všechny ostatní modely české značky v rámci sortimentu Škoda originálního příslušenství.

Koncept Simply Clever se poprvé objevil v roce 2003, kdy automobilka Škoda představila na autosalonu ve Frankfurtu koncepční studii vozu Roomster. Velmi pozitivní zpětné vazby se dočkaly vychytávky, jako posuvná lavice zadních sedadel nebo otočná přední sedadla. Velký ohlas inspiroval techniky mladoboleslavské automobilky k vývoji dalších, chytrých nápadů. Klasikou se stal deštník schovaný ve dveřích nebo pod sedadlem spolujezdce, či škrabka na led ve víčku palivové nádrže umožňující nově také měření hloubky dezénu.

Doposud se nabídka rozrostla už na více než 60 Simply Clever prvků, mezi které patří odpadkový koš v obložení dveří, prostor pro brýle nad zpětným zrcátkem a inteligentní ochrana hrany dveří. K tomu přidejte držák na láhve ve všech dveřích, držák nápojů Easy Open ve středové konzoli a síťka na dokumenty umístěná na vnitřní straně sedadla spolujezdce, snadno dosažitelná řidičem.

Prakticky umístěné držáky na reflexní vesty a integrovaná ramínka na oblečení a skládací stolky jsou přínosem pro všechny cestující. Mezi další věci, které usnadňují každodenní jízdu, patří třeba háčky na tašky v zavazadlovém prostoru.

Mohlo by se vám líbit...