Leon Cupra R ST: naladěno na jízdní zážitky

Leon Cupra R ST přijíždí se čtyřválcem 2.0 TSI o výkonu 300 koní, s pohonem všech kol 4Drive a sedmistupňovou převodovkou DSG.
Karbonové doplňky karoserie nejen zlepšují vzhled vozu, ale i zvyšují přítlak.

Již na první pohled se Leon Cupra R ST odlišuje od konkurence podmanivým designem karoserie. Nově vyvinuté postranní vstupy vzduchu ozdobené měděným dekorem decentně připomínají původ vozu. Jeho sebevědomí umocňuje rozsáhlé použití karbonu. Pro dosažení maximální výkonnosti a estetičnosti vozu jsou z tohoto materiálu vyrobeny: přední splitter, nový zadní spoiler, vnější zpětná zrcátka, prahy a zadní difuzor.

Výrazný design automobilu ještě podtrhuje nabídka barev: Magnetic Tech, Midnight Black, Nevada White nebo Blackness Grey – exkluzivní barva výhradně určená pro tento vůz. Nepřehlédnutelná jsou ale i měděná loga a znaky vozu. Stejná barva byla použita na jeho exkluzivní 19″ ráfky z lehkých slitin s měděnými kryty nábojů. Skrz disky kol jsou viditelné brzdy Brembo, které tak prozrazují, že před vámi nestojí vozidlo tuctové produkce.

„Leon Cupra R ST ztělesňuje naši schopnost vyrábět jedinečné, vzrušující vozy s nejpokročilejšími technologiemi, připravené pro ty nejnáročnější a nejrozmanitější řidiče. Je spojením zkušeností značky z automobilových závodů a schopnosti týmů našich designérů a konstruktérů dokonale kombinovat výkon a funkčnost,“ řekl Antonino Labate, ředitel pro strategii, obchodní rozvoj a provozní činnosti značky Cupra.

Exkluzivní i uvnitř
Uvnitř vozu přivítají řidiče a spolujezdce osvětlené hliníkové plakety. Vnitřní výplně dveří jsou potažené tkaninou připomínající karbon. Měděné ozdobné prvky jsou vidět na výdeších klimatizace, středovém panelu, logu na volantu a prošívání čalounění skořepinových sedadlech. Volant a hlavice řadicí páky jsou obšité Alcantarou, která působí luxusně a je příjemná na dotek.

Řidiče a spolujezdce objímají sportovní skořepinová sedadla, která poskytují maximální pohodlí na delších cestách a postarají se o bezpečnost při náruživějším stylu jízdy. Uvnitř se po stisknutí tlačítka Start zobrazí exkluzivní uvítací obrazovka Cupra R ST na barevném 8″ displeji. Jakmile je vůz v pohybu, řidič dostává veškeré potřebné informace a údaje o jízdě na přístrojový štít Digital Cockpit s vysokým rozlišením, takže se s minimálním rozptýlením může stále soustředit na řízení.

Přestože je Leon Cupra R ST navržen jako skutečně výkonný vůz, přináší také nezbytnou úroveň pohodlí a praktičnosti, které moderní život vyžaduje. V základní výbavě tak nechybí například bezklíčové odmykání, zadní kamera nebo Connectivity Box. Ve světě, který vyžaduje neustálé připojení, vůz nabízí soubor nejnovějších služeb pro konektivitu. Řidič tak může svá mobilní zařízení propojit s vozem a využívat vybrané aplikace a další funkce.

Vůz je předurčen, aby vyčníval z davu, spojuje vysoké výkonové parametry motoru 2.0 TSI 300 koní/400 Nm s dynamickou trakcí pohonu 4Drive.

Silný motor a jistý podvozek
Přeplňovaný zážehový motor 2.0 TSI s přímým vstřikováním paliva je spojen se sedmistupňovou převodovkou DSG. Disponuje výkonem 221 kW (rovných 300 koní) a maximálním točivým momentem 400 Nm. Po stránce jízdních vlastností pak Leon Cupra R ST těží z pohonu všech kol 4Drive. Na rychlost 100 km/h vůz zrychluje za pouhých 4,9 sekundy a dokáže uhánět maximální rychlostí 250 km/h.

Specifické naladění dynamického podvozku zvyšuje kvalitu jízdy. Kvůli zvýšení rychlosti v zatáčkách a lepší ovladatelnosti byla na přední nápravě přidána ramena, která upravují odklon předních kol na 2°, odklon zadních kol je rovněž 2°. Výkonnost podtrhuje výrazný zvuk čtveřice koncovek výfuku, který poskytuje řidiči mimořádný akustický zážitek. Dodávky nového Leonu Cupra R ST zákazníkům budou zahájeny ještě v březnu, cena v České republice startuje od 1 203 500 Kč.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.