ID. Buzz se představí v české výstavní premiéře na veletrhu e-Salon

Značka Volkswagen představí zcela nové elektromobily ID. Buzz a ID. Buzz Cargo v české výstavní premiéře na veletrhu e-Salon, jehož čtvrtý ročník se uskuteční ve dnech 10. až 13. listopadu 2022 na výstavišti v pražských Letňanech. Oba vozy lze již objednávat.

Mezi největší hvězdy nadcházejícího veletrhu e-Salon 2022 v Praze bude bezesporu patřit dvojice modelů ID. Buzz a ID. Buzz Cargo značky Volkswagen. Nové elektromobily zaujmou nejen svým kultovním designem inspirovaným historickými modely Bulli, ale také užitnou hodnotou, rozsáhlou sériovou výbavou a vyspělou konstrukcí elektrického pohonu.

„Nový ID. Buzz vzbuzuje již od zahájení předprodeje velký zájem mezi českými zákazníky. Proto mám velkou radost, že jim nyní tento progresivní model s ikonickým designem můžeme na veletrhu e-SALON představit naživo v české výstavní premiéře,“ říká Jakub Šebesta, ředitel značky Volkswagen Užitkové vozy v České republice. „Zájemci si mohou v naší expozici důkladně prohlédnout jak osobní ID. Buzz, tak i užitkový ID. Buzz Cargo. U českých prodejců se výhradně elektricky poháněný ID. Buzz objeví na začátku příštího roku,“ dodává.

Osobní i užitková verze má českou cenovku
Pětimístný model ID. Buzz s výbavovým stupněm „Pro“ dostal cenovku 1 537 556 Kč včetně DPH, zatímco vstupní cena skříňové verze ID. Buzz Cargo byla stanovena na 1 189 110 Kč bez DPH. Pohon s nulovými emisemi obstarává vzadu uložený elektromotor o výkonu 150 kW (204 koní). Na jedno nabití sady lithium-iontových akumulátorů s využitelnou kapacitou 77 kWh lze ujet až 423 kilometrů (Cargo: 425 km). Doplnění elektrické energie z 5 na 80% je otázkou asi 30 minut při využití rychlonabíjecího stojanu s maximálním nabíjecím výkonem až 170 kW.

Čtvrtý ročník veletrhu e-Salon přivítá zájemce o čistou mobilitu, technologie a řešení pro elektromobilitu ve dnech 10. až 13. listopadu 2022 (pro veřejnost od 11. listopadu) na výstavišti PVA EXPO Praha v Letňanech.

Mohlo by se vám líbit...