ID.4 Aero bude první zcela elektrická limuzína od Volkswagenu

Značka Volkswagen hledí zveřejnila první skicu modelu ID. Aero, první zcela elektrické limuzíny pro čínský automobilový trh. Nový koncepční vůz zaujme na první pohled elegantním designem, vynikající aerodynamikou a velkorysou nabídkou místa. Digitální světová premiéra studie automobilu vyvíjeného pro sériovou výrobu se uskuteční v pondělí 27. června ve 14:00 h (SELČ).

Budoucí sériově vyráběná verze studie ID. Aero rozšíří úspěšnou rodinu modelů ID. značky Volkswagen do segmentu vyšší střední třídy. Volkswagen tím urychlí realizaci své elektrické ofenzivy v rámci strategie Accelerate. Stejně jako všechny modely z rodiny ID. je i nová elegantní limuzína zkonstruována na základě modulární platformy pro elektromobily MEB koncernu Volkswagen.

S rodinou ID. sdílí také nezaměnitelný designový styl.Mezi mimořádně atraktivní prvky studie limuzíny připravované pro sériovou výrobu patří aerodynamická příď a střecha, jejichž tvarové řešení pomáhá snižovat spotřebu elektrické energie a prodlužovat dojezd.

Sériově vyráběná verze studie ID. Aero se začne prodávat na čínském automobilovém trhu ve druhé polovině roku 2023. Příslušný sériově vyráběný model pro severoamerické a evropské trhy bude představen ještě v roce 2023. Volkswagen poté zahájí ve svém montážním závodě v Emdenu sériovou výrobu finální verze modelu ID. Aero pro evropské a severoamerické trhy.

V řádu několika dnů lze očekávat více než jen skicu vozu. Výrobce nám jistě umožní i nahlédnout do interiéru a prozradí další podrobnosti.

Mohlo by se vám líbit...