Modernizovaná Škoda Kamiq a Scala: více než jen omlazený vzhled

Inovovaná provedení kompaktního modelu Škoda Scala a městského SUV Škoda Kamiq se představují. Auta dostala některá praktická vylepšení a změny v designu, které zdůraznily jejich charakter.

Oblíbené modely Škoda Kamiq a Škoda Scala prošly některýmni změnami, a to zejména v oblastech designu a praktičnosti. Změn se dočkala například čelní maska modelu Scala, která má nový tvar a její svislé lamely využívají kontrast mezi lesklými a matnými povrchy. I u modelu Kamiq došlo na změny v oblasti masky chladiče, ta teď působí ještě sebevědomějším dojmem. Je vzpřímenější a o něco mohutnější, i tady si můžeme všimnout kontrastu povrchových úprav, vertikální žebra pak mají dvojité provedení.

Scala i Kamiq mají standardně LED přední světlomety a i u městského SUV mohou zákazníci nově zvolit špičkové Matrix-LED přední světlomety, díky kterým může řidič nechat v noci zapnutá dálková světla, oslnění ostatních účastníků provozu zamezí chytrá technika. Scala byla při svém uvedení na trh prvním modelem Škoda, který dostal na zádi nápis Škoda namísto tradičního loga automobilky. Teď oba inovované modely dostávají nový nápis, který automobilka představila nedávno se změnou své firemní identity.

V rámci modernizace se modely Kamiq a Scala inspirovaly také u elektrického SUV Enyaq. K dispozici jsou tři výbavové stupně Selection, Top Selection a Monte Carlo s řadou tradičních sportovně pojatých detailů, jako jsou černé prvky karoserie, sportovní sedadla, nebo nastavitelné ambientní LED osvětlení interiéru. I nadála mají oba vozy pod kapotou úsporné a prověřené agregáty TSI o výkonu od 70 do 110 kW.

Inovovaná je digitální technika v interiéru, kde je standardem osmipalcový Virtuální Kokpit mini a volitelně mohou zákazníci získat větší o rozměru 10,25 palce. Displej infotainmentu má úhlopříčku 8,25 nebo volitelně 9,2 palce. Přepracován byl ovládací panel klimatizace, který dostal nové otočné mechanické ovladače.

Modernizovaná Škoda Kamiq

Samozřejmostí jsou také moderní bezpečnostní a asistenční systémy nebo funkce konektivity. A nechybí ani řada Simply Clever prvků, včetně některých novinek v tomto segmentu: oba modely mohou mít volitelně elektricky ovládané páté dveře s virtuálním pedálem pro snadné otevření zavazadlového prostoru bez použití rukou. Nejviditelnější změnou je ale samozřejmě inovovaný design. Za povšimnutí stojí tvar i grafika světlometů.

Škoda Scala po modernizaci a faceliftu

Interiér modernizované Škody Scala

Škoda Scala po modernizaci a faceliftu

Škoda Kamiq po modernizaci a faceliftu

Interiér modernizované Škody Kamiq

Škoda Kamiq po modernizaci a faceliftu

Mohlo by se vám líbit...