Automobilky dočasně uzavírají továrny

PSA Peugeot Citroën uzavírá továrny. Důvodem je šíření nového koronaviru. Odstávka výroby čeká také továrnu TPCA Toyota Peugeot Citroën u Kolína ve Středočeském kraji. Výrobu přeruší i škodovka, Kia, Hyundai nebo Rolls-Royce.

Z důvodů nárůstu počtu vážných případů nakažení novou nemocí COVID-19 v blízkosti některých výrobních závodů, výpadků dodávek ze strany klíčových dodavatelů a prudkého poklesu poptávky na automobilových trzích rozhodla krizová komise skupiny PSA v čele s předsedou představenstva o uzavření továren vyrábějících automobily. Uzavírky budou probíhat dle následujícího plánu a potrvají do 27. března.

• 16. března: Madrid (Španělsko), Mulhouse (Francie)

• 17. března: Poissy, Rennes, Sochaux (Francie), Saragosse (Španělsko), Eisenach, Rüsselsheim (Německo), Ellesmere Port (Velká Británie), Gliwice (Polsko)

• 18. března: Hordain (Francie), Vigo (Španělsko), Mangualde (Portugalsko)

• 19. března: Luton (Velká Británie), Trnava (Slovensko).

Uzavření závodů na výrobu mechanických částí bude odpovídajícím způsobem upraveno a řešeno. Manažerské týmy v uvedených výrobních závodech lokálně upraví postupy odstávky továren, přičemž uzavírky budou probíhat v koordinaci s odbory a sociálními partnery. Skupina PSA připomíná, že v těchto lokalitách dodrží veškerá opatření nad rámec doporučení zdravotnických institucí, což je v této době nejlepší ochranou před šířením viru.

Výroba se také zastavila v továrně TPCA, obnovení produkce je plánované na 17. dubna. Výrobu omezuje také Jaguar Land Rover na Slovensku, přerušení výroby již oznámilo BMW i Rolls-Royce.

Kvůli pandemii koronaviru po dohodě s koncernem Volkswagen a Odbory KOVO minimálně na dva týdny výrobu ve svých českých závodech v Mladé Boleslavi, Kvasinách a Vrchlabí zastavuje také Škoda Auto. Aby bylo zajištěno plynulé zastavení výroby, spolupracuje automobilka úzce se svými dodavateli. Opětovné zahájení výroby je s ohledem na současný stav plánováno na 6. dubna 2020. V čínských závodech se výroba vozů značky Škoda opět rozběhla, výroba v Indii a v Rusku pokračuje.

Od dnešního dne se výrobu chystá omezovat také Volkswagen. Osobních vozů by se mělo týkat přerušení výroby na dva týdny. Dnes přerušila výrobu také divize užitkových vozů v Německu a Polsku. Japonská automobilka Honda přerušila výrobu ve Velké Británii včera. S obnovením produkce zatím počítá 6. dubna.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.