Přijíždí nový Citroën C4 a 100% elektrický Ë-C4

Nový kompaktní vůz nabídne elektrický, benzinový nebo naftový pohon. Nováček se představí 30. června a na trh by měl vstoupit ve druhém pololetí tohoto roku.

Citroën, který již zaútočil na území SUV, kam úspěšně přinesl vozy modely C3 Aircross a C5 Aircross (od uvedení na trh na konci roku 2017 se již prodalo 300 000, resp. 200 000 kusů), vstupuje nyní do nové zásadní etapy, když uvádí na trh novou „cé-čtyřku“. Ta již není klasickým kompaktním hatchbackem, ale spíše crossoverem.

Nová „cé-čtyřka“ a ë-C4 nové generace se bude nabízet 100% elektrickým, benzínovým nebo dieselovým motorem, takže si zákazník může zvolit druh pohonu, který nejlépe vyhovuje jeho potřebám, prioritám a přesvědčení. Nová ë-C4 – 100% ëlectric je pátým modelem elektrifikační strategie Citroënu, jemuž předcházel SUV C5 Aircross Hybrid, Ami, ë-Jumpy a ë-SpaceTourer.

Zvýšený výrazný tvar v sobě snoubí eleganci a dynamiku. S exteriérem plně koresponduje moderně pojatý interiér s velkým středovým displejem a volantem se zploštělou spodní stranou věnce. O jízdní komfort se stará odpružení s tlumiči s progresivními hydraulickými dorazy a sedadla Advanced Comfort.

Více se o nové „cé-čtyřce“ dozvíme koncem tohoto měsíce. Ceny, ani přesné motorizace zatím nebyly zveřejněny.

Mohlo by se vám líbit...