Head-up displej pro motorkáře

Společnost Sygic se spojila s německou společností Digades a spolupracovala na vývoji inovativního head-up displeje určeného pro motorkáře. Systém využívá mobilní SDK Sygic a nabízí personalizované trasy a podrobnou navigaci přizpůsobenou pro jízdu na motorce. Tento systém umožňuje motocyklistům držet správný směr, aniž by museli spustit oči ze silnice.

Tilsberk, značka společnosti Digades, vyvinula head-up displej, který na hledí přilby motocyklisty promítá důležité informace včetně rychlostních limitů, aktuální rychlosti, blížících se zatáček, doby jízdy a ujeté vzdálenosti. Zařízení lze připojit k telefonu přes Bluetooth a jeho baterie vydrží až 12 hodin. Systém také podporuje import tras prostřednictvím souborů GPX nebo přímé připojení k aplikaci calimoto. Zařízení využívá mapy od společnosti TomTom a nabízí personalizované trasy a podrobnou navigaci v kompaktním formátu.

Společnost Sygic se na vývoji podílela malou, ale významnou měrou prostřednictvím svého mobilního SDK. Společnost Digades využila technologii Sygic k zefektivnění procesu vývoje a k vytvoření produktu, který splňuje specifické potřeby motorkářů. Christoph Lebelt, produktový manažer společnosti Digades, k tomu řekl: „Spolupráce se společností Sygic je potěšením. Jejich mobilní SDK poskytlo dokonalou platformu pro náš systém head-up displeje a umožnilo nám vytvořit produkt, který je na trhu skutečně jedinečný.“

Štefan Jančiga, výkonný ředitel Sygic Navigation, uvedl: „Spolupráce se společností Digades dokazuje všestrannost našeho mobilního SDK a jeho schopnost pomoci hráčům na trhu urychlit vývoj produktů a realizovat své vize. Těšíme se na výhody, které head-up displej přinese motocyklistům po celém světě.“

Head-up displej Tilsberk lze ovládat prostřednictvím speciální aplikace, kde si uživatel může přizpůsobit zobrazení, zahájit trasu a přistupovat k dalším funkcím. Motocyklisté si mohou vybrat z různých modulů podle svého zamýšleného použití a preferencí. Při vývoji head-up displeje pro motocykly bylo třeba vyřešit několik problémů. Jedním z klíčových aspektů bylo zajistit, aby zařízení bylo dostatečně kompaktní pro montáž na motocyklovou přilbu a zároveň dostatečně odolné, aby zvládalo různé povětrnostní podmínky a vibrace.

Dalším důležitým aspektem byla energeticky úsporná konstrukce, která zajišťuje, že baterie přístroje vydrží na cestách celý den. Kromě toho vývojáři v zájmu upřednostnění bezpečnosti a minimalizace rozptylování jezdce záměrně snížili množství zobrazovaných informací a soustředili se pouze na ty nejdůležitější údaje.

Navzdory těmto výzvám se po více než 7000 hodinách vývoje výsledný head-up displej Tilsberk stal kompaktním a zařízením, které jezdcům nabízí důležité informace v reálném čase a umožňuje jim soustředit se na cestu a užívat si bezpečnější a příjemnější jízdu.

Mohlo by se vám líbit...