Valašskou rally 2021 pojede i Jan Černý za podpory Louda Auto

Jan Černý povede po tratích Valašské rally nový vůz Škod Fabia Rally2 evo. Známou soutěž se někteří pokusili sabotovat, pořadatelé se ale nezalekli a stejně tak zachovaly posádky. Slavná Valašská rally se tak letos pojede!

Přes všechnu snahu motoristický sport v České republice zastavit – nedoporučení zahájení sezóny ze strany Autoklubu ČR a následné doporučení odkladu soutěže ze strany Škoda Auto adresované pořadatelům a nedoporučení startu posádkám s vozy Škoda se naštěstí nesetkalo s kladnou odezvou. Pořadatelé tradiční soutěže, se nezalekli a touhu vyjet potvrdili i jezdci. Skvěle se v návaznosti na prohlášení škodovky zachoval šéf stáje Hyundai Kowax Racing Martin Vlček, když nabídl uhrazení startovného jezdcům, kteří by kvůli výše uvedenému jinak nemohli startovat (mezi jezdci i novináři se mluví o tom, že důvodem k prohlášení Škody Auto nebyla situace týkající se koronaviru Covid-19, ale snaha ušetřit – možná, že teď někoho napadne „hlavně, že jsou peníze na elektromobily, které skoro nikdo nechce“).

Jedním z jezdců, kteří se na start letošní úvodní soutěže domácího šampionátu postaví, je i Jan Černý se spolujezdcem Petrem Černohorským. Už tuto sobotu 27. března vyjedou se soutěžní Škodou Fabia. Startovat budou novém voze Fabia Rally2 evo za podpory Louda Auto.

„Jsme rádi, že jsme se jako největší dealer vozů značky Škoda stali pro celou sezónu sponzory zrovna Jana Černého. Tedy mladého a perspektivního jezdce, který letos závodí ve voze Fabia, našem druhém nejprodávanějším modelu,“ uvedl Martin Feller, obchodní ředitel Louda Auto.

„Je pro nás malé vítězství, když se postavíme na start a celý závod se uskuteční, i když bez diváků naživo. Děkuji pořadatelům za tvrdou práci v takto nelehké době,“ konstatoval Jan Černý a dodal: „Jsem rád, že můžu startovat pod křídly tak velké společnosti, jako je Louda Auto. Moc se na tuto spolupráci těším.“

Na start Valašské rally 2021 se o víkendu postaví 70 posádek, které čeká deset rychlostních zkoušek na pěti úsecích. První závod letošní sezóny se uskuteční díky výjimce ministerstva zdravotnictví za přísných hygienických podmínek. Diváci mohou závod sledovat jedině on-line a později jej shlédnout v reportáží České televize.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.