Toyota RAV4 Adventure: nebojácný hybrid

Toyota posiluje atraktivitu a charakter SUV řady RAV4 uvedením nové verze Adventure, která doplňuje stávající verze Active, Comfort, Selection a Executive a svým výrazným robustním stylem hlásá připravenost vydat se kamkoli do terénu i na silnice. Do České republiky dorazí v prvním kvartálu příštího roku, prodej začne již v průběhu října.

Nová verze dokáže oslovit ty zájemce, kteří hledají vozidlo odpovídající jejich dobrodružnému životnímu stylu. U toho zachovává výhody hybridního pohonu ve formě hospodárnosti a dynamických jízdních schopností. RAV4 Adventure dává jasně najevo své záměry ztvárněním přední partie. Nechybí nově pojatá čistě černá maska chladiče, která je opticky výraznější.

Logo Toyota se nově přesunulo z náběžné hrany kapoty do střední části, kde je usazeno na horizontální lišty protínající masku. K suverénnímu postoji vozidla a vzhledu schopného SUV přispívá začlenění předních mlhových světel do nových černých rámečků, stejně jako nový nástavec pod nárazníkem s leskle stříbrnou povrchovou úpravou.

Výsledný efekt znásobují širší lemy kolem podběhů kol a nová 19″ litá kola s matně šedým povrchem. Stříbrný nástavec nechybí ani pod zadním nárazníkem. Provedení RAV4 Adventure se bude nabízet také v jedinečném dvoubarevném laku v kombinaci zelené karoserie v odstínu Urban Khaki se střechou, předními sloupky a zadním spoilerem v šedém odstínu Dynamic – čímž vzdává hold ikonické světlé střeše klasického modelu Toyota FJ40 Land Cruiser.

V interiéru zaujme speciální design čalounění sedadel s použitím hladké umělé kůže černé barvy a hlubokého prošívání opěrek a sedáků s kontrastními oranžovými švy. Provedení RAV4 Adventure je vybaveno prahovými lištami, které mají nejen ozdobnou, ale i ochrannou funkci. Navíc vůz při pohledu z boku opticky prodlužují.

O pohon automobilu se stará hybridní ústrojí čtvrté generace, standardně s inteligentním pohonem všech kol díky zástavbě dalšího kompaktního elektromotoru na zadní nápravě. Hospodárný a současně výkonný hybridní pohon, spojující elektromotory a benzínový čtyřválec o objemu 2,5 litru – vykazující jeden z nejlepších parametrů termodynamické účinnosti na světě mezi sériovými motory – dosahuje maximálního výkonu 222 koní. Díky pohonu AWD-i je možné tahat brzděné přívěsy o hmotnosti až 1650 kg.

Nový model kromě toho přináší prvky modernizace připravené pro RAV4 v modelovém provedení 2022, jako jsou nové projektorové LED světlomety nebo přední mlhová LED světla. U hybridní i čistě benzínové verze se nabízejí nová desetipaprsková litá kola ve stříbrném provedení pro výbavovou linii Comfort, respektive leskle černém pro výbavu Selection. V prostoru pro cestující byl kladen důraz na ještě vyšší pohodlí a praktičnost prostřednictvím nového LED osvětlení, elektrického nastavování sedadla předního spolujezdce, podsvícených spínačů ovládání oken a nových portů typu USB-C pro nabíjení telefonů a mobilních zařízení na cestách.

Nejnovější změny bezpochyby napomohou k dalším úspěchům nejprodávanějšího SUV světa. Původní Toyota RAV4 v roce 1994 stvořila segment SUV a postupně si tento průlomový model získal na celém světě přes 10 milionů zákazníků. O inovativním charakteru svědčí i fakt, že Toyota RAV4 jako první v této třídě nabídla hybridní pohon; RAV4 Hybrid je dnes také nejprodávanějším elektrifikovaným modelem SUV.

Na evropských trzích se nové provedení Toyota RAV4 Adventure společně s modernizovanou modelovou řadou RAV4 začne prodávat v průběhu října tohoto roku.

Mohlo by se vám líbit...