Modernizovaný Passat s funkcí částečně autonomní jízdy do 210 km/h

Rozsáhlá technická modernizace dala modelu Passat do vínku nejaktuálnější inovace značky. Vůz v inovované podobě oslaví svou výstavní premiéru na autosalonu v Ženevě a v květnu bude v prvních zemích zahájen jeho předprodej. Uváděn na jednotlivé trhy bude od září.

Modernizovaný Passat, představený současně v karosářských verzích sedan a kombi pod označením Variant, bude jako první Volkswagen schopen s novým systémem IQ.DRIVE částečně automatizované jízdy libovolnou rychlostí v rozsahu od 0 do 210 km/h! Vůz bude navíc uveden na trh s volantem vybaveným kapacitními dotykovými plochami – rovněž jako první model značky na světě.

Tento volant zaznamenává doteky řidiče, a tvoří tak interaktivní rozhraní se systémy, jako je Travel Assist. Další novinkou ve výbavě modelu Passat je Emergency Steering Assist. Tento systém podle vyjádření automobilky zvyšuje brzdnými zásahy úroveň bezpečnosti při vyhýbacích manévrech. Noc promění v den nové, interaktivní světlomety IQ.LIGHT – Matrix LED, které byly dosud dodávány výhradně pro aktuální modelovou řadu Touareg.

S novým modelem Passat přichází do výroby také třetí generace modulární platformy informačních a zábavních systémů MIB3. App Connect – rozhraní pro integraci aplikací chytrých telefonů – nabízí díky tomu v automobilu značky Volkswagen poprvé možnost bezdrátové integrace aplikací iPhonu prostřednictvím speciální verze systému Apple CarPlay. Passat může být navíc prostřednictvím MIB3 na přání trvale online, protože nové informační a zábavní systémy jsou sériově vybaveny integrovanou kartou SIM.

Kromě vylepšených služeb pro navigaci s informacemi v reálném čase může řidič využívat také nové technologie a nabídky, služby přehrávání hudby, příjem internetových rozhlasových stanic, hlasové ovládání hovorovou řečí (s využitím informací z internetu), internetové služby Volkswagen We a budoucí cloudové uložení nastavení vozidla pro jeho snadný přenos. První chytré telefony bude možné používat také jako Mobile Key k odemčení vozu a spuštění jeho motoru.

MIB3 tvoří digitálně síťově propojený celek s novým digitálním panelem přístrojů Digital Cockpit. V porovnání s předchozím systémem (Active Info Display) byly digitální přístroje důsledně zdokonaleny. Displej nabízí nyní ještě vyšší kontrast, přehledné zobrazování a kvalitní grafiku. Nové úrovně dosahuje rozsah funkcí. Tři různé konfigurace displeje lze nyní aktivovat pouhým jedním tlačítkem na novém multifunkčním volantu.

Modernizace se dočkala také nabídka motorů. Například Passat GTE, hybridní verze s možností externího nabíjení, se nyní může pochlubit delším dojezdem v režimu elektrického pohonu. Jeho elektrický dojezd je podle nové metodiky WLTP asi 55 km, což představuje cca 70 km podle metodiky EU (předběžné údaje).

Passat GTE zároveň nabízí, díky kombinaci elektromotoru a přeplňovaného zážehového motoru (celkový nejvyšší výkon hybridní soustavy je 160 kW/218 k), výhody komfortního a automobilu pro cestování na dlouhé vzdálenosti. Již nyní splňuje limity emisní normy Euro 6d, která začne pro nové automobily platit až od roku 2021. Všechny ostatní verze s motory TSI a TDI splňují emisní normu Euro 6d-TEMP. Modernizované vozy Passat, se zážehovými i vznětovými motory, jsou bez výjimky vybaveny filtrem pevných částic.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.