Jaký je Enyaq uvnitř? Přinášíme první pohled do interiéru.

Pro mladoboleslavskou automobilku Škoda je model Enyaq iV přelomovým vozem. První elektromobil značky na platformě MEB přináší kromě řady jiných změn i nové pojetí interiéru. Norbert Weber, šéf designu interiérů značky Škoda, již nyní prozrazuje, co můžeme od novinky uvnitř očekávat.

První elektrická Škoda na platformě MEB dostává premiérově i interiér se zcela novou filozofií. Vytvořen byl totiž tak, aby se v něm cestující cítili jako doma a rádi tu trávili svůj čas. Technickým prostředkem, který tuto změnu umožňuje, je právě samotná platforma s rovnou podlahou a dlouhým rozvorem náprav, která dovoluje vzdušnější a praktičtější uspořádání interiéru. MEB zároveň přináší nové digitální prvky, které slouží k ovládání vozu a komunikaci s řidičem i posádkou. Mezi nimi jsou klíčovými především třináctipalcový displej palubního systému a také inovativní head-up displej využívající i prvky rozšířené reality.

Nové digitální uspořádání interiéru pak umožňuje v designu využít jednoduché a minimalistické linky, které podporují pocit prostornosti. Zároveň je zde kladen důraz na moderní kombinace materiálů, díky kterým je uvnitř elektrického vozu navozena příjemná atmosféra. Přizpůsobit si takový interiér svému vkusu bude navíc pro zákazníka jednodušší než doposud.

„Namísto obvyklých výbavových verzí a četných dodatečných výbav nabízíme poprvé u modelu Enyaq iV i naše nové designové individualizace, připomínající světy moderního bydlení, jejichž barvy a materiály jsou spolu dokonale sladěné,“ popisuje nový koncept Norbert Weber, šéf designu interiérů ve Škoda Auto.

Právě materiály v interiéru hrají u nového elektromobilu klíčovou roli v navození atmosféry. Například potahy sedadel mohou být vytvořeny z kombinace vlny (40%) a vláken vzniklých recyklací PET lahví (60%). A třeba kožené čalounění v koňakové barvě získává svůj odstín díky extraktu z listů olivovníku. Ještě dodejme, že představení Škody Enyaq je plánováno na 1. září 2020.

Mohlo by se vám líbit...