DS 7 Crossback je nově i jako hybrid

Vlajková loď značky DS nově vstoupila na trh také jako plug-in hybrid s pohonem všech kol. DS7 Crossback E-Tense 4×4 tak představuje absolutní vrchol nabídky DS. Cena bohatě vybaveného vozu začíná na částce 1 395 000 Kč.

DS 7 Crossback E-Tense 4×4 se pyšní výkonem 300 koní a pohonem všech kol. Dojezd automobilu v čistě elektrickém režimu činí až 58 km, z čehož plynou emise 31g CO2 na kilometr a průměrná spotřeba benzinu 1,3 litru na 100 kilometrů jízdy (podle nového schváleného cyklu WLTP). To je samozřejmě vypočítáno z prvních 100 km jízdy, kdy automobil využívá plně nabité baterie. Po jejich vybití je samozřejmě spotřeba vozidla jiná – to je ale typické pro všechny hybridní automobily, jejichž spalovací motor pomáhá především ke snižování emisí a plnění nesmyslných emisních limitů nařízených Evropskou unií. Kromě toho však elektromotor dokáže také výrazně pomoci při nutnosti prudké akcelerace.

Nové hybridní SUV používá spalovací motor PureTech o výkonu 200 koní, který je podporován dvěma elektrickými motory produkujícími výkon 110 koní (vpředu) a 112 koní (vzadu). Hybridní soustava poskytuje kombinovaný výkon 300 koní a točivý moment 520 Nm. Spolupracuje s osmistupňovou automatickou převodovku. Z rychlosti 0 na 100 km/h tak vůz dokáže zrychlit za 5,9 sekundy a při pevném startu ujedete 1000 m za 25,9 sekund.

Řidič si může zvolit různé jízdní režimy, aby co nejlépe využil točivý moment vozidla nebo aby jel v režimu nulových emisí, který vám díky baterii o výkonu 13,2 kWh umožní plně elektrický pohon s dojezdem až 58 kilometrů (WLTP). DS 7 Crossback E-Tense 4×4 může dosáhnout v tomto 100% elektrickém režimu rychlosti až 135 km/h. V nabídce jsou také hybridní a sportovní režim a pohon všech čtyř kol.

Vzhledem k tomu, že se jedná o dobíjecí hybridní model, může se u vozu nabít baterie z 0 na 100% ve speciální zásuvce 32A za necelé dvě hodiny. Díky pokročilému systému rekuperace energie, lze baterii nabíjet také za jízdy. Tento systém byl vyvinut na základě zkušeností společnosti DS v závodech elektrických formulí Formule E, kde značka získala titul mistra světa.

Se svými motory a baterií umístěnou pod zadními sedadly poskytuje DS 7 Crossback E-Tense 4×4 naprosto stejně velký prostor interiéru jako ostatní provedení „dé-es-sedmičky“. Automobil je k dispozici s novou světlou barvou karoserie Cristal Pearl a interiérem s inspirací DS Rivoli v odstínu Pebble Grey. V jeho výbavě najdeme třeba DS Connected Pilot, což je poloautonomní řídicí systém úrovně 2, elektricky ovládaný tlumič vibrací DS Active Scan Suspension nebo DS Park Pilot, který vám umožní parkovat bez nutnosti dotýkat se volantu (k dispozici od druhé poloviny roku 2020). Nechybí ani systém DS Safety, který sdružuje všechny bezpečnostní prvky.

První jízda
S novým DS 7 Crossback E-Tense 4×4 jsme se již krátce svezli a celkově luxusně laděné SUV rozhodně nezklamalo. Velký dojem na nás udělalo především odhlučnění spalovacího motoru – tichá jízda v elektrickém režimu je samozřejmostí, zde ale ani zážehový motor nepůsobí rušivě. Podvozek zajišťuje dostatek komfortu i na českých rozbitých silnicích, současně však neubírá nic z dobré ovladatelnosti velkého vozu.

Cena DS 7 Crossback E-Tense 4×4 začíná na částce 1 395 000 Kč, za níž dostanete vůz ve výbavě So Chic.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.