Další čtyři automobily z AAA AUTO pomohou na Moravě

Senioři patří v době pandemie COVID-19 mezi nejrizikovější skupinu, proto největší prodejce ojetých automobilů AAA AUTO v rámci spolupráce s nejvyšší fotbalovou soutěží zapůjčilo další čtyři automobily Charitě Ostrava, Charitě Odry a Charitě Jablunkov. Automobily budou sloužit pro rozvoz ochranných pomůcek a nákupů pro seniory na Moravě.

Vozy z AAA AUTO již zaváží 130 pražských lékáren. AAA AUTO poskytlo vozy i Červenému kříži a spolku ALSA, která pomáhá lidem s fatálním onemocněním Amyotrofická laterální skleróza. Společnost je již dvě dekády také největším přispěvatelem Dětské dopravní nadace, která pomáhá sirotkům obětí dopravních nehod. Nyní auta z áček pomohou moravským seniorům.

„Obrací se na nás velké množství organizací, které obzvláště v době pandemie bojují při své charitativní činnosti s nedostatkem lidí nebo dopravních prostředků. Rozhodli jsme se podpořit více menších organizací, pro které je složitější takovouto pomoc získat, a to nejen zapůjčením automobilů, ale i lidským kapitálem. Zapůjčení automobilů moravským charitám pomůže v zabezpečení nejrizikovější skupiny obyvatel, kterými jsou senioři,“ řekla Karolína Topolová, generální ředitelka a předsedkyně představenstva skupiny AURES Holdings, která provozuje mezinárodní sítě autocenter AAA AUTO.

Síť největšího prodejce ojetých automobilů má již několik týdnů zavřené pobočky a svůj prodej i vzhledem k situaci přesunula do on-line prostředí a automobily vozí zákazníkům až před dům. Kromě Charity Ostrava, Charity Odry a Charity Jablunkov také zaváží na 130 pražských lékáren a zapůjčila automobil například Červenému kříži. V následujících dnech plánuje pomoci ještě dalším organizacím.

„V této době je obzvláště důležitá vzájemná pomoc a solidarita. Jsme vděčni, že nám společnost AAA AUTO vyšla vstříc a operativně nám připravila tolik potřebné automobily. Zapůjčené vozy nám pomohou zefektivnit činnost pečovatelských služeb, které v těchto dnech zajišťují rozšířenou nabídku péče pro nové klienty v podobě rozvážky nákupů potravin, léků nebo obědů,“ vysvětlil Lukáš Curylo, ředitel ostravsko-opavské diecézní Charity, pod kterou působí oblastní Charity v Ostravě, Jablunkově a Odrách.

To, že nabídka přichází v pravou chvíli, potvrzuje i ředitelka Charity Jablunkov Lucie Szotkowská: „V těchto dnech nám volá čím dál více lidí s prosbou o pomoc a zájem o pečovatelskou službu stoupá. Náš 12 členný tým má aktuálně k dispozici v terénu 3 vozy, nové 2 zapůjčené automobily tak umožní pomáhat více lidem.“

S pozitivním efektem rozšíření vozového parku souhlasí i Martin Pražák, ředitel Charity Ostrava: „Nový vůz nejen pomůže uspokojit zvýšenou poptávku o zajištění péče, navíc nám usnadní práci a zvýší ochranu našich zaměstnanců, aby nemuseli využívat hromadnou dopravu.“ Poslední ze čtyř zapůjčených automobilů pak bude pomáhat v Charitě Odry.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.