Citroën hodlá ve Walesu pokračovat v útoku

Povzbuzený nedávným double v Turecku a plný sebevědomí se chystá Citroën Total World Rally Team na Wales Rally GB. Sébastien Ogier – Julien Ingrassia a Esapekka Lappi – Janne Ferm, kteří zde loni dojeli první a třetí, chtějí být na čele i tentokrát a posunout se v celkovém hodnocení mistrovství světa.

Sébastien Ogier a Julien Ingrassia zvýšili v loňském ročníku počet jejich vítězství na pět (2013, 2014, 2015, 2016 a 2018) a předběhli Hannu Mikkolu a Pettera Solberga se čtyřmi prvenstvími a mají tak k britské soutěži opravdu zvláštní vztah. Bylo to právě na ostrovech, kde tento pár absolvoval svůj debut ve WRC na konci roku 2008 v C4, když už v tu dobu měli zajištěný světový titul mezi juniory na voze C2 Super 1600. Blýskli se dokonce vedením v soutěži po vyhrané zahajovací rychlostní zkoušce a vydrželo jim až do RZ 5.

Stejnou energii budou chtít bezpochyby vydat také s C3 WRC v tomto roce. Tentokrát budou na trať vyjíždět jako druzí, což se ale nejeví jako největší handicap. Podmínky se na blátivých cestách Walesu budou zhoršovat s narůstajícím počtem projetých vozů. A tak se šestinásobní mistři světa soustředí na to, aby vytěžili maximum z jejich pozice ke snížení ztráty v aktuálním pořadí světového šampionátu.

V rallye, na které se tolik dařilo spoustě jejich krajanů, se Esapekka Lappi a Jenne Ferm také neztratili, když tu v roce 2016 vyhráli třídu WRC2 hned při jejich prvním startu. Finové zde dopadli ještě lépe v loňské sezoně, kdy skončili třetí celkově, vyhráli dvě rychlostní zkoušky a dokonale předvedli své schopnosti.

Nepřekvapuje, že do tohoto ročníku vstupují s velkými šancemi na velmi dobrý výsledek, zejména díky tomu, že se v poslední době s C3 WRC skvěle sžili a předvedli vynikající výkony ve Finsku a Turecku. Jejich osmá pozice v celkovém hodnocení šampionátu sice nemusí být pro startovní pozici ideální v případě, že bude pršet, nicméně by si měli udržet jejich dobrou formu posledních týdnů.

Citroën Total World Rally Team by měl těžit z třídenního předstartovního testování ve Walesu, během něhož se adaptovalo nastavení C3 WRC na místní podmínky. Tradiční čtvrteční shakedown byl samozřejmě příležitostí k finálnímu doladění posledních detailů.

Klíčová čísla
– 22 měřených úseků na celkem 309,76 km
– 151,24 km rychlostních zkoušek je na programu v sobotu bez možnosti servisu
– 3 celková vítězství pro Citroën na Wales Rally GB s vozem C4 WRC v letech 2008 až 2010

Více se dočtete na stránkách našeho partnerského magazínu RacingLife.cz ZDE

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.