Bugatti La Voiture Noire, skutečná perla Ženevského autosalonu

Výročí 110 let se Bugatti rozhodlo oslavit skutečným skvostem: La Voiture Noire v ceně přibližně 340 milionů korun! Vůz vznikl v jediném exempláři.

Automobilka se při tvorbě exkluzivního supersportu inspirovala ve své historii, konkrétně meziválečným Bugatti 57SC Atlantic. Na tento unikátní vůz se La Voiture Noire odvolává středovou linií, která se táhne od přední kapoty, přes střechu až k zádi a přes čelní sklo ji supluje uprostřed umístěný stěrač. Původní vůz měl čtveřici výfuků, nový model ale zaujme hned šesticí laufů umístěných ve středu vozu, kde jsou součástí difuzoru.

Srdcem automobilu je čtyřikrát přeplňovaný osmiválec, který už známe z Bugatti Chiron. Osmilitrový motor disponuje výkonem 1500 koní a chlubí se maximálním točivým momentem 1600 Nm.

Unikátní supersport by měl mít už i svého majitele. Podle neoficiálních informací se jím stal Ferdinand Piëch, bývalý šéf skupiny Volkswagen. Nakonec pod jeho vedením došlo ke vzkříšení značky Bugatti v rámci koncernu VW.

Bugatti La Voiture Noire tedy do své sbírky nepořídíte, ani pokud máte k dispozici potřebný obnos. O co jste tak přišli, můžete zjistit při prohlížení fotografií níže.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.