Veletrh CZECHBUS představuje bateriový trolejbus pro Prahu

Ještě dnes se na pražském výstavišti v Letňanech koná veletrh CZECHBUS. K vidění jsou bateriové autobusy i nový, extra dlouhý trolejbus, schopný jízdy jen na baterii, který brzo bude vozit cestující na letiště Václava Havla v Praze.

Tento 24,7 metru dlouhý trolejbus s možností jízdy na baterie bude jezdit na letiště Václava Havla v Praze.

Veletrh CZECHBUS je tradiční událostí profesionálů z oblasti české a středoevropské silniční hromadné dopravy, kde si mohou odborníci prohlédnout nejzajímavější novinky a trendy. Také 12. ročník přináší mnoho zajímavostí, a to na expozicích společností SOR, Škoda Group, Busplan, Molpir, Rošero, Daimler Buses ČR, Turancar, AD technik a řady dalších. Celkem se představuje 65 vystavovatelů z 6 zemí na výstavní ploše téměř 10 000 m2.

Řada vystavovatelů přivezla do Letňan unikátní modely dopravních prostředků. Například společnost Scania vystavuje dálkový, luxusní model autobusu Scania Irizar i6s Efficient o délce 14 metrů na podvozku K450 EB6x24NI. Efficient je inovovaná verze modelu i6s, která má za cíl přinést ještě vyšší úsporu provozních nákladů, především pak paliva.

Na expozici společnosti MAN Truck&Bus je mimo jiné k vidění MAN Lion´s Coach s inovativním řešením asistenčních systémů, například elektricky aktivní řízení či hlídání pruhů či OptiView zpětná zrcátka, a MAN Lion‘s Intercity LE 12 – příměstský low entry pro Středočeský kraj – odpovídající standardům Pražské integrované dopravy.

Představuje se také nejdelší trolejbus v ČR, Škoda Solaris, který bude jezdit na pražské letiště Václava Havla. Pražský dopravní podnik těchto 24,7 metrů dlouhých dvoumotorových vozidel zakoupí 20 a v provozu se mají objevit už příští rok na jaře. Každý z těchto dvoukloubových trolejbusů pojme 179 cestujících, z toho 54 sedících. Tyto trolejbusy budou jezdit trasu dlouhou asi 19 km, z toho přibližně 11 km pod trolejemi – mimo ně využijí vestavěnou baterii.

Mohlo by se vám líbit...